Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kurs Alfa: Dlaczego Jezus umarł?

Wiem, co znaczy nie mieć wiary - mówi Nicky Gumbel, anglikański duchowny, który na całym świecie prowadzi ewangelizacje w ramach ekumenicznego Kursu Alfa.

- Co powiedzielibyście widząc mnie z szubienicą zawieszoną na szyi? Dlaczego ludzie chodzą z narzędziem egzekucji na szyi? Jezus, który najbardziej zmienił historię świata jest bardziej wspominany ze względu na swoją śmierć niż życie. Dlaczego? Dlaczego Jezus umarł? - pyta Nicky Gumbel.

Kurs Alfa zorganizowany po raz pierwszy  w 1977 r. w kościele Holy Trinity Brompton dla ośmiu osób, dziś rozprzestrzenił się do 169 krajów. Prowadzony jest w 110 językach, wzięło w nim udział ponad 18 milionów osób należących do wszystkich wyznań chrześcijańskich. Współczesnemu człowiekowi Kurs Alfa stara się pomóc znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania wiary chrześcijańskiej. A przede wszystkim: dlaczego Jezus umarł?

- Wiem, co znaczy nie mieć wiary. Żadne z moich rodziców nie chodziło do Kościoła. Ja sam byłe bardzo wrogo nastawiony wobec Kościoła i chrześcijan - mówi Gumbel. Przyznaje, że gdy jego przyjaciele powiedzieli mu, iż zostali chrześcijanami „był przerażony".

- To byli tacy sympatyczni ludzie. Niepokoiło mnie to, co się z nimi stało. Postanowiłem, że sam dowiem się czegoś na temat tej religii. Zacząłem czytać Ewangelie. I im dłużej czytałem zacząłem odczuwać, że jest to prawda. I powiedziałem Jezusowi "tak". W tamtej chwili znalazłem to, czego szukałem przez całe życie. Duchowy głód, pustka jaką nosiłem w sobie, została wypełniona. I doświadczyłem Jezusa, jako tego, który daje życie. I od tej chwili zapragnąłem, by wszyscy o tym wiedzieli.

Zobacz świadectwo ludzi, którzy odnaleźli sens swego życia w tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa:

Kurs Alfa: Dlaczego Jezus umarł?
wiara

* * *
Film został zrealizowany przez Wspólnotę Chemin Neuf w ramach Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej Net For God. Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast