Nowy numer 28/2018 Archiwum

Indonezja: Nie będzie kościoła

Władze Indonezji wycofały pozwolenie na budowę nowego kościoła w diecezji Padang i zapowiedziały, że na tym terenie powstanie obiekt o innym przeznaczeniu.

Przedstawiciele lokalnego Kościoła nazwali tę decyzję kolejnym przykładem łamania wolności religijnej. Zapowiedzieli jednocześnie, że katolicy z miasta Pasir Pangarya, gdzie wznoszono nową świątynię, tak łatwo się nie poddadzą. Ziemia, na której prowadzona była budowa, jest własnością diecezji. Miejscowy ordynariusz oświadczył, że nikomu nie zamierza sprzedać tego terenu.

Indonezyjskie władze najpierw wydały pozwolenie na budowę kościoła św. Ignacego, a następnie ku zaskoczeniu wiernych wycofały je. Na budowę weszła policja, a teren, na którym prowadzono prace, zarekwirowano i ogrodzono drutem kolczastym. Oświadczono m.in., że trzeba ich zaprzestać, ponieważ miejscowa wspólnota muzułmańska nie godzi się na obecność chrześcijańskiej świątyni w tym miejscu. Zgodnie z prawem Indonezji, by móc wybudować nowy kościół, potrzeba zgody co najmniej 60 osób mieszkających w danej dzielnicy i wyznających islam. Katolicy tę zgodę uzyskali, jednak z czasem wielu muzułmanów się z niej wycofało.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama