Nowy numer 28/2018 Archiwum

Abp Michalik: Kościół na was liczy

Kościół na was liczy. Jan Paweł II, Benedykt XVI, wszyscy na was liczymy - mówił w sobotę do młodzieży w kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie abp Józef Michalik

  Abp Józef Michalik
Jakub Szymczuk /GN
Przewodniczący Episkopatu Polski przewodniczył tam nabożeństwu adoracji krzyża w czasie odbywającego się Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Hasło tegorocznego Spotkania to: „Radośni, bo Kościół naszym domem”.

Abp Michalik zachęcał do ciągłego i wytrwałego poszukiwania Jezusa oraz pokonywania swoich grzechów. Stwierdził też, że młodych stać na wiele dobrego.

Metropolita przemyski pochwalił polską młodzież, która najliczniej w całej Europie włączyła się w internetową akcję „Tak dla Benedykta”. Przez pierwsze dwa tygodnie wsparło ją ponad 14 tysięcy Polaków.Nabożeństwa zatytułowane „Dom naznaczony krzyżem” odbyły się w czterech kościołach. Oprócz metropolity przemyskiego przewodniczyli im biskupi: Adam Szal i Marian Rojek z Przemyśla oraz Edward Białogłowski z Rzeszowa.

WIĘCEJ:
Drugiego dnia Spotkania Młodych uczestnicy wzięli także udział w spotkaniach w grupach oraz programie z cyklu „Dumni z Ewangelii”.

Punktem kulminacyjnym Spotkania Młodych będzie dziś (1 kwietnia) Msza św. na Rynku. Poprzedzi ją obrzęd poświęcenia palm i procesja z palmami, która rozpocznie się o 11.00. W Eucharystii wezmą udział m.in. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP i metropolita przemyski oraz bp Marian Buczek, pochodzący z okolic Łańcuta ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

Tegorocznym znakiem misji, który otrzyma każdy uczestnik Spotkania będzie brelok „Nie wstydzę się Jezusa”.

« 1 »

Zobacz także

 • Romek
  01.04.2012 12:55
  Cytat: "Przez pierwsze dwa tygodnie wsparło ją ponad 14 tysięcy Polaków". 14.000 w kraju gdzie zyle 40 milionow... hmn... to nie jest nawet kropla w morzu....  doceń 1
 • Ania
  01.04.2012 14:03
  Polecam relację ze Spotkana Młodych na stronie www.mlodziez.przemyska.pl
  doceń 0
 • czesiek
  01.04.2012 14:40
  Cieszą się że przyszło 14000 ludzi, a ja się pytam gdzie pozostali z 40 mln ludzi żyjących w Polsce? Ja wiem, mają gdzieś kościół
  doceń 1
 • czekus5
  01.04.2012 14:44
  Więcej ludzi przyjdzie na koncert Rolling Stonsów
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama