Nowy numer 13/2020 Archiwum

Bank mleka

Portugalski Kościół pomaga dawnej kolonii.

W Portugalii powstaje „Bank mleka” dla Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Ma on służyć zwalczani zastraszającej biedy w jakiej żyje ten wyspiarski położony kraj w Zatoce Gwinejskiej, który do roku 1975 był kolonią portugalską. Z inicjatywą wystąpił kapucyński misjonarz, o. Fernando Ventura.

Jego zdaniem szczególnej opieki wymagają dzieci i starcy. Istnieje tam bowiem wiele rodzin rozbitych, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Zapewnią ją osoby prywatne i niewielkie grupy związane z parafiami i innymi organizacjami. Utworzono dwa centra zbiórki - w Lizbonie i w okolicy Porto. W tych miejscach darowane mleko w proszku będzie magazynowane a następnie przekazane firmie, która zaoferowała jego transport na Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą. Wkrótce zostanie otwarte również konto bankowe umożliwiające pomoc pieniężną na ten cel. Mleko po przybyciu na Wyspy będzie dystrybuowane za pośrednictwem kurii biskupiej.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama