Nowy numer 42/2019 Archiwum

40 Dni Dla Życia!

Idea krucjaty modlitewnej „40 Dni Dla Życia” zrodziła się w USA. Tam właśnie katolicy modlą się przez 40 dni przy klinikach aborcyjnych. Bezustannie – w dzień i w nocy. Dzięki ich modlitwom w roku 2011 uratowano od aborcji 3599 dzieci i ich matek. W ubiegłorocznej edycji w inicjatywie wzięło udział ponad 250 miast w 9 krajach. W Polsce w tym roku w akcję włączyły się Kielce i Legnica.

Dziś i Ty masz okazję wziąć udział w tej Akcji. Przez 40 dni Wielkiego Postu bezustannie z różnych stron Polski będzie płynęła modlitwa o Życie i dla Życia. Każda osoba, która zgłosi się do akcji dostanie swój jeden dzień z dokładnie określoną godziną tak, by modlitwa trwała bezustannie. W tym czasie można modlić się na różańcu, Koronką do Bożego Miłosierdzia czy innymi modlitwami tak, aby płynąca modlitwa, była pełna zaangażowania i wiary.

Co zrobić, by wspomóc modlitwą? Wystarczy wejść na stronę: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/ (DADP) i wypełnić podany tam formularz. 40 dni to 960 godzin modlitwy! I tyle osób potrzeba, by odbyła się Krucjata! Bądź jedną z tych osób – zgłoś się i módl razem z nami!

Kilka słów o stronie DADP:

Strona powstała pod patronatem Księdza Biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Kazimierza Gurdy. Szerzy ona idee Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Poprzez te stronę możesz podjąć się dziewięciomiesięcznej modlitwy w obronie życia niewinnego dziecka. Znajdziesz na niej m.in. formułę przyrzeczenia. Współtworząc imienny spis osób podejmujących się Adopcji, możesz ukazać jak wiele osób broni życia. Również rodzice oczekujący narodzin lub starający się o dziecko mogą złożyć swoją intencję – do czasu narodzin ich dziecka będzie towarzyszył im Duchowy Ratownik. Duchowym Ratownikiem może pozostać każdy, kto pragnie otaczać modlitwą rodzinę zgłaszającą intencję. Na stronie znajdują się gotowe formularze dla osób podejmujących Duchową Adopcję, a także skrzynka Intencji dla rodziców oraz formularz dla pragnących pozostać Duchowymi Ratownikami.

Podobną akcję podjęła diecezja legnicka. W środę popielcową przed legnicką katedrą będzie ustawiony namiot, w którym będzie trwała modlitwa nieustannie przez 960 godzin. W międzyczasie będzie tez organizowana zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z domów dziecka. Wszystko zakończy się Marszem dla Życia w Niedzielę Palmową. W zeszłym roku na Marszu było ok. 3000 tys osób.

Szczegóły znajdziesz tu: http://www.marszdlazycia.legnica.pl/

« 1 »

Zobacz także

 • tata
  17.02.2012 21:46
  ... bardzo ważne słowa dodano w tytule " uratowano ... i matek", warto podkreślić że w wyniku uratowania życia dziecka ratuje się również matkę, jej życie, jej duszę... całą jej osobę
  doceń 2
 • Monocyt
  22.02.2012 21:46
  obok modlitwy trzeba by uruchomić REALNĄ pomoc dla oczekujących matek np mapę Polski z adresami domów samotnej matki która zawiśnie w każdym kościelnym krużganku, to dałoby możliwość znalezienia pomocy i wsparcia zagubionym kobietom a pozostałym możliwość ofiarowania materialnej pomocy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL