Nowy numer 43/2020 Archiwum

Włamał się na serwery Pentagonu?

Rumuńscy prokuratorzy przesłuchują aresztowanego 20-letniego hakera podejrzanego o włamania na serwery Pentagonu i NASA - poinformowały we wtorek rumuńskie media, powołując się na urząd do walki z przestępczością zorganizowaną.

Według prokuratorów podejrzany Razvan Manole Cernaianu dostał się do wewnętrznych danych NASA. W następstwie jego działań został czasowo ograniczony dostęp do serwerów obu amerykańskich instytucji - wynika z materiałów śledztwa.

Podejrzany, który podobno jest studentem technologii informacyjnej, zamieścił dane z serwerów, na które się włamał, na swoim blogu. Wg prokuratorów oferował też do sprzedaży aplikacje, które pokazywały, jak się dostać na serwery.

Prokuratorzy rumuńscy oświadczyli, że w badanej sprawie współpracują z przedstawicielami Federalnego Biura Śledczego (FBI) i NASA.

Nie podano, kiedy aresztowano podejrzanego o cyberataki na amerykańskie serwery, ani kiedy do włamań na nie doszło.

W ubiegłym roku, jak pisze ITAR-TASS, rumuńscy hakerzy wielokrotnie atakowali strony internetowe takich dużych gazet europejskich, jak brytyjski "Daily Telegraph" i francuski "Le Monde".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama