Nowy numer 25/2021 Archiwum

Stany w obronie życia

Organizacja Americans United for Life (AUL) opublikowała ranking stanów, w których zaproponowano i przyjęto najwięcej projektów legislacyjnych broniących życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Prym wiedzie Oklahoma. Tuż za nią są: Pensylwania, Nebraska i Arkansas. Za to w bardzo małym stopniu życie chronią przepisy w stanach Waszyngton, Kalifornia, Hawaje, Vermont, i Montana. Znacznie poprawiła się sytuacja w Arizonie, Indianie, Kansas, Karolinie Północnej i Uta toah. Wiele legislatur stanowych wprowadziło i wciąż wprowadza szereg zmian prawnych, które ostatecznie mają unieważnić decyzję SN z 1973 r. 39 lat temu, sędziowie rozpatrujący sprawę Roe przeciw Wade, uznali aborcję za „prawo” kobiet. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych uśmiercono ponad 54 mln dzieci poczętych.

Miniony rok wg AUL był „przełomowy dla obrony życia”. W 47 stanach rozważano w sumie 460 inicjatyw legislacyjnych, ograniczających w różnym stopniu dostęp do aborcji, a także zakazujących eutanazji. Ostatecznie przyjęto 70 ustaw.

Organizacja Americans United for Life pracuje nad przewodnikiem dla legislatorów. Ma on zawierać 43 modele projektów ustaw w różnym zakresie ograniczających dostęp do aborcji i eutanazji. Prawnicy z AUL pracują także nad przykładowymi projektami ustaw, ograniczającymi finansowanie aborcji, sterylizacji i antykoncepcji w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, do wykupienia którego – zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą prezydencką Afordable Care – zostali zobowiązani wszyscy Amerykanie.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama