Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pieśniarze wśród kryminałów

Poezja śpiewana zadomowiła się na wrocławskim Rynku

„Pieśniarze” to kolejne, po udanym cyklu „Musica Poetica”, przedsięwzięcie Donata Kamińskiego, wrocławskiego popularyzatora poezji śpiewanej. Miejscem dla nowej inicjatywy stał się Rynek we Wrocławiu, a konkretnie księgarnio-kawiarnia kryminalna „Speakeasy”, gdzie można nie tylko napić się kawy, ale i przeczytać dobrą książkę.
Na drugim spotkaniu „Pieśniarzy”, które odbędzie się 4 lutego o godz. 19.00, zaprezentują się m.in. duet Babuchowski & Filipowicz, Remigiusz Szuman, Antoni Gustowski i Martyna Szymańska. Koncert poprowadzi Maria Zawartko
 

« 1 »

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także