Nowy numer 44/2020 Archiwum

„Iustitia et Pax” o terroryzmie ekonomicznym

Międzynarodowa finansjera neoliberalna uprawia dziś swoisty „terroryzm ekonomiczny” – uważa sekretarz Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”bp Mario Toso SDB

Bp Mario Toso SDB wyraził się tak wczoraj na spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez Włoską Federację Pracowników Bankowych i Ubezpieczeniowych FIBA, działającą w ramach konfederacji chrześcijańskich związków zawodowych CISL, pt. „O reformę systemu finansowego. Wkład Kościoła. Propozycje CISL”. Zdaniem sekretarza watykańskiej dykasterii sprawiedliwości i pokoju finanse zdominowane są przez międzynarodową oligarchię i nie spełniają swego podstawowego zadania, jakim jest wspieranie przedsiębiorstw, pracy i rodzin. Zamiast służyć całościowemu, zrównoważonemu rozwojowi, obejmującemu wszystkie ludy, nastawione są jedynie na bezpośredni zysk. Stają się nowym „Lewiatanem”, potworem pożerającym najsłabsze przedsiębiorstwa i narody – dodał bp Toso.

Natomiast przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym, rozpoczętym dziś w Davos w Szwajcarii. Kard. Peter Turkson został tam zaproszony przez założyciela i przewodniczącego tych dorocznych konferencji, prof. Klausa Schwaba.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama