Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzy grupy turystów zaginęły w Beskidach

Turyści zaginęli w sobotę wieczorem w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poszukują w sumie 25 osób w rejonie szczytów Babiej Góry i Baraniej Góry - poinformował ratownik dyżurny GOPR ze Szczyrku. Warunki turystyczne w Beskidach są bardzo trudne.

W rejonie Babiej Góry, najwyższej góry Beskidów (1725 m npm), zaginęły dwie grupy turystów: dwuosobowa i dwudziestoosobowa. Ratownicy GOPR poinformowali, że zostali oni już zlokalizowani i wkrótce zostanie im udzielona pomoc. Na ratunek wyruszyło sześciu goprowców z grupy beskidzkiej oraz ratownicy z Podhala na skuterach.

W rejonie Babiej Góry warunki turystyczne są bardzo trudne. Na północnych stokach i w żlebach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej rosnącej skali.

Zgubiła się także trójka Słowaków, którzy biwakowali w rejonie Baraniej Góry (1220 m npm) w Beskidzie Śląskim. "Poprosili nas o pomoc, bo nie do końca się orientują w terenie i nie są dostatecznie przygotowani. Są wychłodzeni i czekają na pomoc. Wysłaliśmy tam sześciu ratowników na skuterach. Lada moment powinni zostać odnalezieni" - poinformował naczelnik grupy beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama