Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papieska relikwia w Ameryce

Kolumbijskie dzieci z wizerunkami Jana Pawła II podczas uroczystości związanej z peregrynacją relikwii krwi Jana Pawła II; Bogota; 20.01.2012.

Ampułka z krwią Jana Pawła II zanim trafiła do Kolumbii odwiedziła Meksyk. Obecnie jest wystawiona na widok publiczny w katedrze Bogocie, następnie w Cartago. 23 stycznia relikwie powrócą do Rzymu.

Papieska relikwia w Ameryce   Mauricio DueĂąas/PAP/EPA "Pragniemy zanieść Janowi Pawłowi II nasze cierpienia, aby wyjednał nam wewnętrzny pokój”. W ten sposób wyjaśnił swoje intencje jeden z pielgrzymów, którzy przybyli do Bogoty, by modlić się przy relikwiach błogosławionego Papieża Polaka - podało Radio Watykańskie. Mężczyzna należał do grupy rodziców tzw. desaparecidos, czyli osób, które, porwane przez grupy zbrojne, zaginęły bez wieści. Jego syna i drugiego kolegę spotkał ten los w 1998 r. Obecnie pielgrzymi należący do stowarzyszenia Madres de la Candelaria modlą się za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II również o to, by ich dzieci odnalazły się, żywe czy martwe, a Kolumbia odzyskała pokój.

Towarzyszący peregrynacji relikwii ks. Sławomir Oder, postulator w sprawie kanonizacyjnej, wygłosił w katedrze w Bogocie konferencję o cierpieniu Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r. Przypomniał zarazem o jego przebaczeniu zamachowcowi. Wśród pielgrzymów nawiedzających relikwie nie zabrakło też osób, które odzyskały wolność z rąk rebeliantów.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama