Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kęskrawiec objął „Dziennik Polski”

Kolejny dziennikarz byłego „Czasu Krakowskiego” objął funkcje redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”. Po Piotrze Legutce (odwołanym przez nowego wydawcę gazety: spółkę Polskapresse, będącą właścicielem m.in. głównego konkurenta na lokalnym rynku prasowym - „Polski-Gazety Krakowskiej”) oraz Macieju Kwaśniewskim (pełniącym obowiązki szefa redakcji) został nim Marek Kęskrawiec, chociaż w depeszy Polskiej Agencji Prasowej nie ma słowa na temat tego kilkuletniego fragmentu jego dziennikarskiej biografii.

Kęskrawiec przedstawiony jest w niej jako pracownik wielu tytułów prasowych (m.in. „Gazety Krakowskiej”, „Super Expressu” i „Newsweeka Polska”), wiceszef działu reportażu w krakowskiej redakcji TVN oraz współproducent programów tej stacji telewizyjnej: Superwizjer i Uwaga, a także  jako wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, współautor książki pt. „Afganistan. Po co nam ta wojna?” oraz  autor „Czwartego pożaru Teheranu”, laureat wielu branżowych nagród i wyróżnień, m.in. dwukrotnie Grand Pressa (2002 i 2003) oraz Nagrody im. Beaty Pawlak. O pracy w prawicowo-konserwatywnym „Czasie Krakowskim” zapomniano.

Może nie jest to jednak zwykłe przeoczenie, skoro nowy redaktor naczelny „DP” powiedział PAP, że chciałby wprowadzić w gazecie sporo zmian i „zwiększyć spektrum poglądów prezentowanych na łamach dziennika, tak by dotychczas dominujący nurt radykalnej publicystyki prawicowej nie był nurtem głównym”.

Polskapresse jest właścicielem „DP” od lipca 2010 roku. Kupiła go wówczas wraz  ze spółką Polski Dom Medialny od grupy Wydawnictwo Jagiellonia.

„Dziennik Polski” ukazuje się w województwie małopolskim od 1945 roku.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama