Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po katastrofie. 7 ofiara śmiertelna

Do siedmiu wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku na włoskim wycieczkowcu Costa Concordia po tym, jak ratownicy znaleźli na statku ciało kolejnej ofiary w nocy z poniedziałku na wtorek. Informację o tym podał dziennik "La Stampa" na stronie internetowej.

Ciało zostało na razie zlokalizowane, ale go nie wydobyto. Teraz osób zaginionych po wypadku jest 28 i ratownicy mają kontynuować poszukiwania.

Według informacji z poniedziałku wieczorem zaginieni to kilka osób z załogi i ponad 20 pasażerów, w tym: m.in. 10 Włochów i 6 Niemców. Łącznie na pokładzie "Costa Concordia" było ponad 4200 osób z 62 krajów.

Raptowny wzrost liczby zaginionych to rezultat kolejnej weryfikacji list i sprawdzenia danych napływających z poszczególnych krajów.

Komendant straży przybrzeżnej zwrócił uwagę na wyjątkowo niebezpieczną pracę, jaką wykonują ratownicy i płetwonurkowie na pokładzie przewróconego i częściowo zanurzonego w morzu statku. Na noc poszukiwania ludzi przerwano, głównie z powodu pogorszenia warunków pogodowych. Wcześniej wzburzone fale spowodowały poruszenie się wraku.

Burmistrz wyspy Giglio, w pobliżu której osiadł wycieczkowiec, uderzywszy w skałę, wyraził opinię, że szanse znalezienia na pokładzie ocalałych ludzi są minimalne.

"Jest jeszcze cień nadziei" - ocenił trzy doby po wypadku komendant Brusco.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama