Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wrocław: To był bal nad bale

W ostatni weekend we Wrocławiu odbył się X Bal Dobroczynny organizowany przez wrocławską parę prezydencką - Annę i Rafała Dutkiewiczów

Do Hali Stulecia przyszło niemal 1,3 tys. gości, dzięki którym udało się zebrać 1,5 mln zł. Na ten jeden z największych bali charytatywnych w Polsce co roku przychodzą przedstawiciele biznesu, nauki, kultury, korpusu dyplomatycznego i polityki.

Co ciekawe w balu uczestniczył również kardynał-senior archidiecezji wrocławskiej Henryk Gulbinowicz, który tradycyjnie pobłogosławił wszystkich gości i poświęcił nowo otwartą, po remoncie, Halę Stulecia, ale nie tylko - podkreśla Anna Dutkiewicz, inicjatorka balu.Obraz udało się wylicytować za ponad 100 tys. zł. Jednak najcenniejszym przedmiotem tegorocznych aukcji były skrzypce z autografem Geogre’a Michaela, które sprzedano za 250 tys. zł. Wśród licytowanych przedmiotów były również pamiątki po Janie Pawle II.Wino Jana Pawła II, czyli butelka wina Lugana, podarowana została kilka lat temu przez Jana Pawła II o. Maciejowi Ziębie, dominikaninowi . Co roku zresztą ta butelka wraca na aukcję. Natomiast kryształowy kieliszek, z którego pił błogosławiony papież, został wylicytowany za ponad 100 tys. zł.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy