Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pakistan: Odkryto zwłoki 10 żołnierzy

Ciała 10 pakistańskich żołnierzy, zabitych przez talibów, zostały znalezione w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowały w poniedziałek lokalne władze. Żołnierzy uznano za zaginionych 21 grudnia, po starciu z rebeliantami przy granicy z Afganistanem.

Do walk z talibami doszło w Orakzai, jednym z siedmiu plemiennych terytoriów położonych wzdłuż granicy z Afganistanem.

Naszpikowane kulami ciała żołnierzy, którzy zostali pojmani w czasie walk, odnaleziono w niedzielę w Dabori, małej miejscowości w regionie Orakzai - poinformowały AFP anonimowe źródła.

21 grudnia "około setki dobrze uzbrojonych rebeliantów zaatakowało posterunek wojskowy, gdzie znajdowało się 23 żołnierzy" - powiedział francuskiej agencji przedstawiciel służb bezpieczeństwa - "Rebelianci zabili 13 z nich, a 10 uprowadzili, tych właśnie, których ciała odnaleziono".

W ubiegłym tygodniu na innym terytorium plemiennym w Północnym Waziristanie odnaleziono ciała 15 członków organizacji paramilitarnej zabitych przez talibów; tak jak w Orakzai ofiary talibów zostały najpierw uprowadzone a potem zabite.

Pakistańscy talibowie, którzy uznają zwierzchność Al-Kaidy, ogłosili w 2007 roku dżihad rządowi w Islamabadzie w zemście za poparcie, jakiego władze Pakistanu udzieliły USA. Od tego czasu talibowie zorganizowali ponad 500 zamachów i zamordowali ponad 4,7 tys. osób w całym kraju.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama