Nowy numer 24/2021 Archiwum

O. Rydzyk apeluje o podpisywanie protestu

O zbieranie podpisów pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przydzielenia miejsca na multipleksie zwrócił się do słuchaczy Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Apel w tej sprawie widnieje na stronach internetowych toruńskiej rozgłośni.

Apel skierowany jest imiennie do przewodniczącego KRRiT, Jana Dworaka. "My, niżej podpisani, żądamy od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. multipleksie. Żądamy zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów" - brzmi jego treść.

Zdaniem o. Rydzyka, inne telewizje starające się o wejście na multipleks, otrzymują na nim nawet po parę miejsc.

„Otrzymują podmioty nie tylko nawet tysiące razy słabsze z formalnego punktu widzenia od nas, ale i z uchybieniami formalnymi. Natomiast my nie otrzymaliśmy żadnego, ani jednego miejsca (...). Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie informowała nas o kolejnych etapach tego procesu koncesyjnego. Między innymi nie powiadomiła o podjętych w dniach 26 kwietnia 2011 roku i 06 lipca 2011 roku uchwałach, którymi przyznano koncesje jednym firmom, a innym odmówiono” - napisał w apelu dyrektor Radia Maryja.

Redemptorysta argumentuje, że dopiero po lipcowej pielgrzymce słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, gdy sprawa została nagłośniona, Krajowa Rada opisała proces przyznawania koncesji, poinformowała o wcześniej podjętych uchwałach i przekazała je wnioskodawcom.

Zdaniem o. Rydzyka, jeśli TV Trwam nie otrzyma koncesji, to „zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację”. Redemptorysta apeluje więc do „wszystkich, którym zależy na wolności, pluralizmie i demokracji w naszej Ojczyźnie” – także słuchaczy Radia Maryja i czytelników „Naszego Dziennika” – o modlitwę i pomoc w uzyskaniu koncesji na miejsce na multipleksie, tak "aby nikt w Ojczyźnie nie był wykluczany i dyskryminowany".

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama