Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gorący weekend strażaków

Od piątku do niedzieli strażacy brali udział w gaszeniu 1027 pożarów. Zginęło w nich 12 osób, 43 zostały ranne. W Nowy Rok w 478 pożarach śmierć poniosły cztery osoby, 21 zostało rannych - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

"W sumie w ostatnie dwa dni minionego roku i pierwszy dzień nowego interweniowaliśmy 2402 razy. Tylko w sylwestrową noc gasiliśmy 240 pożarów; w Nowy Rok w sumie 478 - to o 135 pożarów więcej niż na początku 2011 roku" - powiedział w poniedziałek PAP Frątczak.

Jak dodał, do najtragiczniejszych zdarzeń doszło w piątkową noc w Białej Podlaskiej, gdzie w pożarze domu zginęło siedem osób, jedna została ranna oraz w miejscowości Ostrów na Podkarpaciu, gdzie w sylwestrową noc zginęły dwie osoby dorosłe i dziecko, a trzy zostały ranne.

Według rzecznika, do wielu pożarów doszło, bo nie zostały zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas odpalania petard czy fajerwerków.

"W większości były to niewielkie pożary dachów, balkonów, śmietników, które udawało się szybko ugasić" - powiedział Frątczak.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama