Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zagraj sobie dziewczę... w aborcję

Grę planszową w aborcję umieszczono na drugiej stronie ulotek Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Ulotki informują jak uniknąć niechcianej ciąży, zaś gra uczy jak ciążę usunąć.

Ten pomysł nie jest nowy, polega na wyrabianiu w młodym człowieku odruchu samoobronnego przeciwko drugiemu, bezbronnemu człowiekowi. To dramatyczne – uważa Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich, przedstawicielka Human Life International Polska. Odniosła się w ten sposób do doniesień medialnych nt. gry planszowej, w której młode dziewczęta pokonują przeszkody w drodze do aborcji swego dziecka.

- Już dziecko w czwartej klasie szkoły podstawowej wie z podręczników, że życie człowieka zaczyna się od połączenia komórek rodzicielskich, czyli od poczęcia – przypomina Kowalewska. Stąd pomysły organizacji anty-life, by uczyć dzieci czegoś przeciwnego.

– Pomysł z grą planszową nie jest nowy – podkreśla prezes Forum Kobiet Polskich. - Widziałam grę komputerową, w której strzelano do dziecka poczętego jak do wroga. Chodzi o wyrobienie w młodym pokoleniu odruchu samoobronnego przeciwko drugiemu człowiekowi i jest to dramatyczne, bo agresja w naszych czasach narasta na skutek tego, co robią media.

Prezes Forum podkreśla, że narzędziem kształtowania młodego pokolenia jest tu „niewinna” gra. - Trzeba przyglądać się uważnie temu, co proponowane jest naszym dzieciom, żeby one nauczyły się szanować drugiego człowieka – apeluje Kowalewska. - Tu już nie chodzi o miłość do drugiego człowieka i ochronę drugiego człowieka, ale o podstawowy elementarny szacunek dla człowieka.

Celem działalności Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny jest demoralizacja młodzieży, zwłaszcza kobiet oraz poszerzenie możliwości zabijania dzieci przed narodzeniem – powiedział KAI Mariusz Dzierżawski, członek Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Jego zdaniem przesłanie wydrukowanej przez Federację gry planszowej, w której wygrywa się aborcję, jest czytelne i wpisuje się w długą listę przedsięwzięć tej tzw. „Federy” Wandy Nowickiej. – To, co może dziwić, to fakt, że Ministerstwo Edukacji wymienia „Federę” jako jedną z organizacji, która z nim współpracuje w zakresie edukacji seksualnej. Tę informację można wyczytać w sprawozdaniu Rady Ministrów z wykonania ustawy aborcyjnej w 2010 r. Jest to rzecz niepojęta, która wskazuje na to, że MEN podziela cele p. Wandy Nowickiej – podkreślił Dzierżawski.

Działacz pro life poinformował, że Fundacja Pro – Prawo do Życia, skierowała do minister edukacji narodowej pismo z prośbą o wyjaśnienia, na czym polega współpraca MEN z „Federą”. – Pytamy też o aspekty finansowe tej współpracy i domagamy się jej natychmiastowego zakończenia – dodał.

Grę planszową „w aborcję” umieszczono na drugiej stronie ulotek Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Ulotki informują jak uniknąć niechcianej ciąży, zaś gra uczy jak ciążę usunąć.

Plansza składa się z kilkunastu pól. Na każdym z nich są wskazówki, co robić w przypadku tzw. wpadki. Gra zaczyna się od testu ciążowego - jeśli ciąża jest potwierdzona, gracz czeka trzy kolejki, zastanawiając się, jak się pozbyć problemu, jeśli wynik testu jest negatywny, gracz od razu przechodzi na metę i wygrywa.

Kolejne pola zawierają informacje o środkach poronnych i możliwości wykonania aborcji za granicą. Do wszystkiego dołączony jest nawet cennik wywołania miesiączki. W broszurce czytamy, że gracz może przeznaczyć 70 euro w ramach darowizny dla wymienionej z nazwy holenderskiej organizacji propagującej środki poronne typu RU-486. Są tam również dane teleadresowe federacji i współpracujących z nią specjalistów od edukacji seksualnej.

« 1 »

Zobacz także

 • mama
  02.12.2011 00:28
  To jest nieprawdopodobne żeby takie rzeczy miały miejsce, taką organizacje powinno się zdelegalizować.
  doceń 5
 • mur beton
  02.12.2011 00:34
  straszne, obrzydliwe, okropne!
  Czy te kobiety, ci ludzie, którzy tę grę wymyślili/ły były/li nienawidzeni przez swoich rodziców i było im to okazywane???
  taki tylko nasuwa mi się komentarz...
  doceń 4
 • margeritta
  02.12.2011 09:29
  "Fundacja Pro – Prawo do Życia, skierowała do minister edukacji narodowej pismo z prośbą o wyjaśnienia, na czym polega współpraca MEN z „Federą”" - biorąc pod uwagę treść i formę tego pisma, niech nie spodziewają się wyczerpującej odpowiedzi. Tragedia.
  doceń 2
 • Haniaonline84
  02.12.2011 12:15
  Wiele słów ciśnie mi się na usta, które zapewne nie spodobałyby się członkiniom tej federacji. Napiszę jednak krótko - głupie i bezduszne baby są w federacji na Rzecz kobiet i Planowania Rodziny. Mam nadzieję, że młode kobiety będą mądrzejsze i nie dadzą się nabrać na głupie gadanie tych nawiedzonych i chciwych bab.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama