Nowy numer 42/2019 Archiwum

Soczewka czy monitor?

Babak Parviz z Uniwersytetu Waszyngtona w Seattle, USA, skonstruował soczewki kontaktowe z zainstalowaną świecącą diodą, anteną i niezbędną elektroniką do bezprzewodowego łączenia się z telefonem komórkowym. Soczewki były zasilane też bezprzewodowo. W soczewki wbudowano także obwód „pobierający” bezprzewodowo energię z baterii.

Wszystkie elementy elektroniczne montowane w soczewkach są w skali nano, a więc wielokrotnie mniejsze od średnicy ludzkiego włosa. Badania na zwierzętach nie wykazały żadnych skutków ubocznych stosowania takich elektronicznych soczewek. Jaki może być z nich pożytek? Gdy w soczewce zainstaluje się nie jedną, ale wiele diod, może się okazać, że monitor komputerowy albo telewizor czy nawigacja GPS będzie zbędna. Odpowiedni obraz będzie bowiem wyświetlany – dosłownie – przed oczami. Badania naukowca z Seattle opisał Journal of Micromechanics and Microengineering.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji