Nowy numer 3/2019 Archiwum

Politycy o sprawie Nowickiej

Sprawą Wandy Nowickiej powinna zająć się Komisja Etyki Poselskiej - uważa Grzegorz Schetyna (PO). Skomentował ten sposób fakt, że sąd uznał za uprawnione stwierdzenie publicystki Joanny Najfeld, że Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjnego-antykoncepcyjnego. Fragmenty wyroku ujawnił gosc.pl.

Na pytanie, czy PiS poparłoby wniosek o. odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, szef klubu tej partii Mariusz Błaszczak stwierdził, że jest to pytanie do PO. - PO poparła kandydaturę Nowickiej. Klucz do rozwiązania tej sprawy leży w rękach Donalda Tuska. Pani Wanda Nowicka nie powinna być marszałkiem Sejmu - dodał Błaszczak.

Wyjaśnień domaga się tez SLD, ustami Leszka Millera.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  10.11.2011 12:13

  Komisja Etyki Poselskiej to raczej powinna się zająć całym PO i skonfederowanymi w głosowaniu na Nowicką posłami innych partii, a nie Nowicką. Bo niby czym się Nowicka sprzeniewierzyła jako poseł? Tym, że pozwoliła się wybrać?

  Normy etyczne obowiązujące posła naruszyli ci co ją, mając pełną wiedzę o jej przeszłych dokonaniach na rzecz Cywilizacji Śmierci, wybrali.

  Nie będę chyba jednak odosobniony w przekonaniu, że p. Schetyna takiego wniosku do Komisji Etyki nie złoży. On, jak i jego partyjni kamraci, zapewne nawet nie rozumie w czym rzecz, jak hańbiącego ich czynu tym wyborem Nowickiej na wicemarszałka dokonali. Ale tak już jest, z tymi co sumienia mają czyste i nieużywane.

  doceń 0
 • Ziomal
  10.11.2011 14:39
  @ Stanisław Miłosz,

  Pan poseł Schetyna nie złoży takiego wniosku, bo niby dlaczego miałby złożyć donos na demokrację. Normy etyczne sa ważne , ale państwo realizuje swoje funkcje i cele głównie za pomocą norm prawnych. A prawo ustanawia większość parlamentarna, którą co 4 lata wybierają Obywatele. Ci, którzy się z tym nie zgadzają mają prawo w następnych wyborach wybrać wg własnego uznania i kryteriów nową większość w sejmie, która spełni ich oczekiwania. Póki co, wynik wyborów sprzed miesiąca obowiązywać będzie do 2015 roku.

  Wszystkim oponentom i zawiedzionym pozostał więc na razie szacunek dla wyników demokratycznych wyborów i nowo wybranych organów państwa.
  doceń 2
 • Bacha
  10.11.2011 15:56
  O tempora! O mores!
  Wygaszono mandaty poselskie p.Barskiemu i p. Święczkowskiemu dlatego tylko, że ustawa o prokuraturze jest niespójna z Konstytucją. Natomiast wicemarszałkiem została osoba związana z przemysłem aborcyno-antykoncepcyjnym. Świat stanął na głowie, a ludzie - przynajmniej co niektórzy - zidiocieli.
  doceń 15

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy