Nowy Numer 25/2019 Archiwum

Ujawnią wyrok kompromitujący Nowicką?

W Sejmie pojawiają się głosy na rzecz ujawnienia wyroku, jaki zapadł w sprawie z oskarżenia prywatnego wicemarszałek Wandy Nowickiej przeciw Joannie Najfeld. Nowicka poczuła się urażona słowami, że „znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego”. Sąd jednak uznał, że Najfeld miała prawo tak powiedzieć.

Problem w tym, że na wniosek Nowickiej proces i uzasadnienie wyroku są tajne. Ich ujawnienia chcą m.in. posłowie Jarosław Gowin (PO) i Stanisław Żelichowski (PSL).

- Marszałek Sejmu, która stoi na straży dobrego imienia parlamentu, powinna się tym zająć i jeżeli jest rzeczywiście utajniony, to trzeba go odtajnić – powiedział Żelichowski TVN24.

- Prawie wszyscy, albo wszyscy mamy takie poczucie, że jeśli z trybuny sejmowej padają zarzuty wobec kandydata o lobbing, jeśli jest jakiś wyrok sądu, którego uzasadnienie na wniosek Wandy Nowickiej zostaje utajnione, (…) to opinia publiczna powinna je poznać, żebyśmy mieli pewność, że nikt z parlamentarzystów nie jest uwikłany w działalność lobbystyczną na rzecz koncernów farmaceutycznych – dodał Gowin.

- Ja nie domagałam się utajnienia, po prostu go nie ujawniłam - twierdzi Nowicka. -  Nikt nie wystąpił o jego ujawnienie, a ja go nie utajniałam - dodała w TVN24. Zauważyła, że proces nie jest jeszcze zakończony i nie wyklucza, że złoży odwołanie. Jednocześnie zaprzeczyła, że znajduje się na tzw. liście płac "przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego". - Gdybym nie mogła temu zaprzeczyć, to nie wnosiłabym procesu - dodała Nowicka.

Jej wyjaśnienia rozmijają się z informacjami, jakie gosc.pl uzyskał od jednego z adwokatów Joanny Najfeld. Wyraził on zdumienie słowami Nowickiej i dodał, że jej wypowiedź jest w świetle polskiego prawa absurdalna, ponieważ o utajnieniu postępowania w takich sprawach decyduje sąd, ale na wniosek oskarżyciela prywatnego, czyli - w tym przypadku - Wandy Nowickiej. Adwokat ma jednak nadzieję, że rzeczywiście dojdzie do ujawnienia uzasadnienia wyroku w tej sprawie.

Przeczytaj też komentarz: Kwestia smaku

« 1 »

Zobacz także

 • JotDee
  09.11.2011 16:20
  Zdjęcie na początku tego artykułu jest takie ujmujące. Troska towarzyszy się z niego wylewa.
  doceń 1
 • ed
  09.11.2011 16:46
  Tez jestem za ujawnieniem i ... zmianą wicemarszałka!
  doceń 4
 • polak
  09.11.2011 17:32
  Prawde kole w oczy... nawet samą Nowicką. Kobieta zajmuje się promocją zabijania ludzi w fazie prenatalnej i z tego utrzymuje od lat. W chrześcijańskim kraju to nie do pomyślenia.
  doceń 3
 • Adam
  09.11.2011 20:38
  Pani poseł ma obowiązek ujawnić dla kogo pracuje ,od kogo bierze pieniądze i za co.
  To samo inni posłowie.
  Czy jest prawdą,że pan Polikot jest członkiem Międzynarodowej Komisji Trójstronnej założonej przez D.Rokefellera ,określanej mianem -nieformalnego rządu światowego?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL