Nowy numer 24/2019 Archiwum

„October Baby” - film, który leczy duszę

„Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisuje swą reakcję na wchodzący na ekrany amerykańskich kin film „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.

Pełnometrażowy film braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję.

Bohaterką filmowej opowieści jest Hannah, grana przez Rachel Hendrix. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Zdaniem Clinger z chrześcijańskiej organizacji antyaborcyjnej Silent No More Awareness, obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata – zauważa recenzentka.

Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni. „Będąc kobietą, która dokonała aborcji, prawdziwie wierzę, że ta scena w filmie uleczała mały kawałek mojej duszy. Śni mi się, że słyszę ‘przebaczam ci’. Może pewnego dnia” – pisze Clinger, nawrócona zwolenniczka aborcji, obecnie matka dwójki dzieci.

Obecnie film można zobaczyć w kinach na terenie stanów Mississippi, Alabama i Tennessee.

Przeczytaj także komentarz: Okrągły brzuch Kung Fu Pandy

Zobacz zwiastun filmu:

October Baby - OFFICIAL Trailer
OctoberBabyMovie

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Andrzej Pilch
  11.09.2012 08:10
  Film będzie do kupienia w sklepie www.ccm.pl, który jest głównym dystrybutorem filmu i licencji na publiczne wyświetlanie w Polsce
  doceń 0
 • film można już kupić
  22.09.2012 16:02
  http://www.ccm.pl/sklep/produkty-zagraniczne/october-baby-pazdziernikowe-dziecko-dvd?keyword=October+Baby
  doceń 0
 • film można już kupić
  22.09.2012 16:03
  http://www.ccm.pl/sklep/produkty-zagraniczne/october-baby-pazdziernikowe-dziecko-dvd?keyword=October+Baby
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL