Zapisane na później

Pobieranie listy

Widzieliśmy przebudzenie

Radośni, rozśpiewani i tańczący, skupieni na medytacji nad słowami rekolekcyjnych nauk i podczas lekcji biblijnej ekonomii – bielszczanie mocno przeżywali dziesiąte już spotkanie z Ewangelią. Najważniejsze były świadectwa.

Alina Świeży-Sobel; Urszula Rogólska; GN 39/2011 Bielsko-Biała

dodane 08.10.2011 06:30
0

Mogę latać!

Na scenie pojawiła się też Monika Kuszyńska, była wokalistka „Varius Manx”. Kilka lat temu zespół miał wypadek samochodowy, od tamtej pory Monika porusza się na wózku. – Na początku to była totalna tragedia. Dzisiaj widzę, że od tamtego momentu wydarzyło się w moim życiu więcej dobrego niż złego. To był początek mojego nowego życia. Ten wypadek mnie obudził – mówiła Monika Kuszyńska. A kiedy zaśpiewała „Jestem wolna jak ptak...”, rozbrzmiały owacyjne oklaski. Podobnie jak wtedy, gdy Franciszek Kopczak mówił o tym, jak Beata okazała się dobrym aniołem i namówiła Monikę, by wróciła do śpiewania. – Takich ludzi jak Beata było w moim życiu więcej. Ich miłość mnie otoczyła i nauczyli mnie, jak kochać innych i siebie. Kiedy z Beatą śpiewamy razem, widać jakąś energię – mówiła Monika. – Bo jest ktoś mądrzejszy i wspanialszy – i zaplanował to dla ciebie i dla mnie – tłumaczyła Beata. I choć Monika nie ukrywała, że wśród tych wszystkich przemian była masa pytań, wątpliwości, żalu, to najmocniej zabrzmiały słowa: – Udało mi się znaleźć dystans i dostrzec, że mam najpierw duszę, a dopiero potem ciało. Jest we mnie spokój i zaufanie, że wszystko dzieje się tak, jak ma się dziać. – Jest w tobie tyle spokoju i pogody – przyznawał z podziwem Franciszek Kopczak. – Ten spokój po prostu pojawił się we mnie. Długo go szukałam i ja go mam. On sprawia, że możemy latać – mówi Monika.

To nas buduje

Justyna Nycz, trzecioklasistka z Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej

– W zeszłym roku w mojej szkole wisiały plakaty o Tygodniu z Ewangelią, a pani katechetka nas zachęcała do udziału. Byłam i bardzo mi się podobało – szczególnie konferencje w BCK-u z zaproszonymi gośćmi. Dlatego w tym roku też postanowiłam przychodzić na spotkania. Byłam w katedrze na Mszy św. inauguracyjnej z księdzem biskupem, spotkaniu z „Gośćmi z Gościa”, koncercie Beaty Bednarz i Moniki Kuszyńskiej oraz na spotkaniach rekolekcyjnych – postanowiłam sobie, ze każdego z trzech dni będę w innym kościele: w Aleksandrowicach, na Polskich Skrzydłach i w kościele Trójcy Przenajświętszej. Bardzo mi się podobało na spotkaniu z redaktorami „Gościa” – było śmiesznie i poważnie, kiedy opowiadali o swojej pracy, ale i o swoim życiu, i osobistych spotkaniach z żywym Jezusem. Na koncercie można się było zrelaksować wspaniałą muzyką i jednocześnie przeżywać wewnętrznie treść piosenek. Pamiętam, że pani Monika nazwala panią Beatę swoim aniołem. To mi mocno zapadło w sercu.

Agnieszka Durka, gimnazjalistka z Warszawy

– Od niedawna już nie mieszkam w Bielsku, ale specjalnie na ten tydzień bardzo chciałam przyjechać tutaj! Brałam udział w prawie wszystkich spotkaniach. Przyciągają mnie Msze św. i rekolekcje. Mówi się, że młodzi ludzie nie chcą chodzić do kościoła. A na tych spotkaniach jest tak niezwyczajnie, że aż chciałoby się chodzić codziennie! Każdy każdemu mówi „Dobrze, że jesteś” – nawet obcym. Stajemy się jakby rodziną. Śpiewamy z podniesionymi rękami, jest bardzo radośnie. Poruszają świadectwa ludzi, którzy nie obawiają się opowiadać za Jezusem, mówić, jakich cudów dokonał w ich życiu. Może na takim spotkaniu jest łatwiej niż w codziennych sytuacjach. To, że mogę słuchać i przeżywać razem z nimi ich spotkania z Jezusem, bardzo mnie umacnia i buduje.

2 / 2
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Autopromocja