Nowy numer 24/2018 Archiwum
 • 1
  13.03.2018 15:25
  jesli sie prosi Komisje Wenecka o opinie o swoich pseudoreformach i traktuje PE jak cyt prof Pech prawnika,ktory ocenial "biala ksiege""Polski rzad dziala w zalozeniu,ze jestesmy idiorami" i nazywa ta "biala ksiege"cyt...zbior pogwalconych i niekonstytucyjnych atakow na polskie sadownictwo" 94 stronami glupstw" to nie wychodzi sie na trybune i nie gada,ze "Jest to nie do pojecia"....Tylko prosi sie polskie najwyzsze autorytety prawne o opinie aby panstwa nie osmieszac poza granicami a nie rujnowac do konca.Bo dojdzie do tego,ze zaden polski wyrok sadu nie bedzie w EU aktem prawnym a kazda rzecz prawna bedziemy musieli poswiadczac w tamtejszych sadach ! Moze pora juz zrozumiec,ze swiat przestaje sie z Polska liczyc i zaczyna traktowac jak Bialorus czym wlasnie ta decyzja Irlandzkiego sadu jest przykladem?
  • Szymon
   13.03.2018 22:05
   Heleny Wolińskiej i Salomona Morela też nie wydano polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Zawsze znajdą się jakieś argumenty żeby ochronić swoich. W końcu przestępstwa i zbrodnie popełniali na tereni Polski i na Polakach, a nie na obywatelach Wielkiej Brytanii czy Izraela.

   Izrael nie ma problemu z sądzeniem przestępców ukrywających się w krajach nie uznających ekstradycji, choćby tak znana sprawa jak np. proces Adolfa Eichmanna.
   doceń 10
 • Gość
  13.03.2018 16:41
  Kiedy słyszę, że podejrzany o handel narkotykami Polak nie zostanie wydany Polsce, to myślę o skuteczności rządu RP w zwalczaniu przestępczości. Tak naprawiali wymiar sprawiedliwości, że za chwilę przestępcy wystarczy wyjechać do Frankfurtu nad Odrą i będzie śmiał im się w oczy.
  doceń 3
 • Gość 3
  13.03.2018 17:32
  Sedzina z Irlandii powtarza to co mówi obóz lewicowo-liberalno-socjalistyczny w Polsce i Europie wg którego jeśli rządzi ktoś spoza ich obozu to od razu jest to koniec demokracji. A już argumenty ze różny wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet to dyskryminacja to już żart tygodnia. Mam nadzieje ze ten obóz przestanie kiedyś rządzić w Europie.
  doceń 11
 • z dormagen /de/
  13.03.2018 22:09
  Pan WARCHOŁ ma nadzieję na zmianę decyzji sądu w Irlandii? A dlaczego nam Polakom na obczyźnie rząd pana ministra odmawia mieć nadzieję na demokrację w POLSCE ?
  • Leszek
   14.03.2018 20:07
   W Polsce nie ma prawdziwej demokracji, jest quasi-demokracja partyjna z progiem wyborczym. W moim odczuci taki twór z pogranicza demokracji i oligarchii. Ale tak już jest od dawna i po objęciu władzy przez PiS nie widzę zmian w tym zakresie.
   Napisz może konkretnie co w Polsce jest takiego wyjątkowego w naszym ustroju co wyróżnia nas z innych krajów europejskich (demokratycznych oczywiście), a co się pojawiło po objęciu rządów przez PiS, bo ja takiej cechy nie widzę.
   doceń 6
 • Gość
  13.03.2018 22:54
  Była już wojna z Francją, Niemcami, Izraelem, USA, a teraz będzie wojna z Irlandią. Jesteśmy mocarstwem ale tylko w językach (własnych).
  • Marcin
   14.03.2018 20:15
   Żadnej wojny nie ma i mam nadzieję, że tak pozostanie.
   Są różnice zdań wynikające z różnych interesów, ale to oczywiste.

   Warto przypomnieć tu znany cytat:
   "You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life."
   (pol.: "Masz wrogów? Dobrze. To znaczy, że kiedyś w swoim życiu stanąłeś w obronie czegoś.")
   Winston Churchill
   doceń 6
 • jz63
  13.03.2018 23:07
  Premier Morawiecki mówił otwartym tekstem w sejmie, że dobro narodu jest ważniejsze od prawa i Konstytucji. Oznacza to, że ten rząd, jak i każdy następny, nie musi się Konstytucją w ogóle przejmować - ten akt prawny dla polskiego rządu nie istnieje. Więc z pewnością Polska przestała być państwem prawa i demokracji; stała się jakimś bytem anarchistyczno-dyktatorskim. Ciekawe, co będą mówić apologeci obecnej władzy, gdy za kilka lat zmieni się parta rządząca i w tym samym stylu, używając tej samej argumentacji, wprowadzi aborcję na żądanie i małżeństwa niezależne od płci. To jest jakiś kompletny dramat z tymi rządami i z Polską.
  • Zygmunt
   14.03.2018 20:16
   Słowa premiera nie oznaczają tego co napisałeś.
   Twoja interpretacja nie jest celna.
   doceń 6
 • Gość
  13.03.2018 23:10
  Czy w Irlandii ustawą wyrzuca się z Sądu Najwyższego prawie połowę sędziów (ewent. 100%, jak chciało Ministerstwo)? Czy w Irlandii przerywa się konstytucyjną kadencję prezesa SN? Dopóki MS nie odpowie twierdząco że w Polsce jest złamana konstytucja w tym zakresie twierdząco, to znaczy, że oszukuje Polaków.
  doceń 3
 • Gość
  14.03.2018 14:04
  Praktyka pokazuje, że gdy jeden z sądów zadaje pytanie Trybunałowi Sprawiedliwości UE, to sądy w pozostałych państwach członkowskich na ogół zawieszają postępowania w podobnych sprawach i czekają na wyrok trybunału
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama