Nowy numer 24/2018 Archiwum
 • Mariusz
  13.09.2017 19:05
  Kompetencja!
  doceń 0
 • Gość
  13.09.2017 23:59
  Dwa cytaty:
  1. "W sektorze jednostek samorządu terytorialnego nadwyżka wynosi 13,5 mld zł"
  2. "Komentując zarzuty o zadłużaniu się przypomniał, że w latach 2009-10 deficyt budżetowy wynosił 8 proc., a deficyt sektora finansów 110 miliardów zł."

  Ad.1. Dzisiaj samorządy mają nadwyżki (tak jak rządy wielu państw w EU) oraz spłacają poprzednie długi i kredyty inwestycyjne. Wiele z nich bardzo roztropnie gospodaruje groszem publicznym, nie uprawiają propagandy tylko skutecznie rozwiązaują problemy mieszkańców.

  Ad.2. Co robi rząd? Generuje największy roczny wzrost zadłużenie Skarbu Państwa (ponad 94 mld w roku 2016) zamiast podobnie generować nadwyżkę i spłacać długi z lat kryzysu (tak jak np. Czechy, Litwa, czy Niemcy). Jeśli w czasach ogólnej prosperity nie spłaca się długów to co będzie gdy przyjdzie kolejny kryzys? Gdy w latach 2009-2010 samorządy wraz z rządem przeciw działały kryzysowi (również poprzez zadłużanie się na potrzeby np. socjalne czy inwestycje oraz duże obniżki podatków np. stawki PIT zmalały przecież od 2009 roku) to dlatego mieliśmy wzrost zadłużenia. Ale teraz jest czas na generowanie nadwyżek i spłaty tamtych zobowiązań! Samorządy to robią, a rząd nadal generuje długi...

  Czy ktoś Panu Ministrowi może przypomnieć biblijną przypowieść o siedmiu latach tłustych i siedmiu chudych?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama