Nowy numer 3/2021 Archiwum
 • Beszad
  21.10.2011 08:55
  Beszad
  Przepraszam, że pozwolę sobie na krótką i osobistą dygresję wizualną. Kiedy dziś spojrzałem na zdjęcie pani Jadwigi Basińskiej, a potem na figurę św. Jadwigi, uderzyło mnie niesamowite podobieństwo: http://kosciol.wiara.pl/gal/pokaz/983498.Sw-Jadwiga#gt

  Życzę Pani, pani Jadwigo, wiele wytrwałości i Bożej pomocy w podążaniu drogą uświęcenia! Z wyrazami szczerej sympatii - widz i czytelnik. :)
  doceń 6
 • piotrp
  21.10.2011 09:53
  Piękna historia Państwa Basińskich, zwłaszcza, że z udziałem Boga. Tak to jest, można by powtórzyć za Św. Augustynem, że jeżeli Bóg w naszym życiu jest na pierwszym miejscu, to cała reszta na właściwym. Często sie zdarza, że zrzucamy Boga z tego pierwszego miejsca na pudle, bo to takie ludzkie, wynikające z naszej grzesznej natury. Całe nasze życie, polega na tym, że Boga na tym pierwszym miejscu zastępuje nam raz pieniądz, raz praca, raz inni ludzie, raz seks, czy inne sprawy. Ale dobrze jest, jeżeli za każdym razem Boga na to właściwe pierwsze miejsce próbujemy postawić, za pomocą sakrementów, modlitwy, także bezpośredniej z Nim rozmowy. Na przykładzie Pani Jadwigi Basińskiej widać to jak na dłoni. Dzięki za świadectwo.
  doceń 11
 • tytuska1969
  21.10.2011 12:21
  Takich rodzin potrzebuje Polskie chrześcijaństwo pełnych wiary .Świadectwo tak naturalne i czyste ,że aż się chce naśladować DZIĘKI -Mumio
  doceń 7
 • piotrm
  21.10.2011 13:55
  Dziękujemy ci Boże za takich ludzi, którzy są gotowi świadczyć o Tobie. Może dzięki temu trochę ich odwagi i autentyczności świadectwa udzieli się również nam.
  doceń 7
 • asla73
  23.10.2011 16:18
  Spojżenie - odwaga - prawda - ja też od jakiegoś czasu przyglądam się spojżeniu Jezusa z Manopello (2 lata jest w naszej jadalni i jego oczy bywają moim wyrzutem sumienia...) - i to COŚ - ta przenikiwość spojżeń w oczach odważnie kroczących za Jezusem jest nierzadko w mojej ocenie łudząco podobna do Tej z chusty ... Dziękuje Ci Panie za ludzi świdczących o Toabie.
  doceń 3
 • Neon
  28.10.2011 09:36
  A w dodatku będą Basińscy głosić katechezy. Powodzenia Jadźka:-). ODWAGI!.

  Dla ciekawych zapraszam do bardzo fajnego artykułu:

  http://www.kapucyni.pl/index.php/info/4421-konferencja-kiko-arguello  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także