Nowy numer 21/2020 Archiwum
 • AFU
  09.02.2020 12:43
  AFU
  Trochę słabo jak na pedagoga z tym air softem. Strzelanki, w komputerze czy w plenerze bardzo szybko wyrabiają w grającym automatyczne odruchy i sposób myślenia raczej niepożądany w codziennym życiu wśród ludzi i dla nich. Strzelaj pierwszy do wszystkiego co się rusza? Już parę sesji gry utrwalatakie rekcje. Jak potem oczekiwać od kogoś wrażliwości, empatii, chęci pomocy spotkanemu na ulicy człowiekowi w potrzebie albo prostej uprzejmości i uśmiechu chociażby? Załóżmy że Tata także nie wciągnął się za bardzo w taką wątpliwą zabawę, a to możliwe. Z mojego doświadczenia, wprawdzie z lat kiedy internet czy smartfon nikomu się nie śniły, wiem że na pewno bez wahania porzuciłbym ulubione zajęcia które też miałem, gdyby Tata po prostu poprosił mnie o pomoc w męskich zajęciach w domu, na działce, zabrał ze sobą na zakupy, do kina, albo po prostu na wspólny długi spacer w nieznane. Niekoniecznie byłbym zachwycony gdyby nabrał tych samych zainteresowań co ja, bo pewnie byłby w tym lepszy i narzucał swoje rozwiązania. Lepiej żeby pokazał mi swoje, to zawsze jakoś poszerza horyzonty i rozwija. Dzięki wspólnemu wakacyjnemu kompletowaniu zielnika do dziś odróżniam sosnę od lipy albo dębu, o co nie podejrzewam nawet niektórych dzisiejszych ministrów od środowiska. To by było na tyle uwag w temacie ojcowsko-synowskich, zawsze pożądanych, wspólnych działań.
  doceń 10
 • Anonim (konto usunięte)
  09.02.2020 15:23
  Uzależnić można sie od bardzo wielu rzeczy. Kiedyś np. uzależnieniem była gra w piłkę czy inne zabawy.
  Natomiast problemem współczesnej ery cyfrowej jest też szukanie zła poprzez nierozumienie nowinek. Tak łatwiej jest się odciąć od nieznanego świata.
  doceń 1
 • Henryk
  09.02.2020 17:18
  Niczego nie da się odkleić bez zmiany stosunków społecznych na sprawiedliwe, a więc bez nawrócenia się i życia po Bożemu!
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama