Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • ludwik MMXIX
  27.06.2019 12:07
  A co to ma być ta niezależność i niezawisłość? Jakieś państwo w państwie? Nie podział władzy tylko dwu albo trój władza? Takie państwo w którym tak się dzieje to albo państwo nieistniejące gdzie rządzą mafie, albo pogrążone w wojnie domowej, która skończyć się może tylko wybiciem tych słabszych. Nie dajmy sobie robić wody z mózgu. Władze w państwie, dzieląc się kompetencjami, mają ze sobą współpracować, a nie konkurować i się zwalczać. Jedna nie może się mieszać w kompetencje drugiej - dopóki ta to nie działa na szkodę państwa. Koncepcja pana Montesquieu dotyczyła organizacji władzy w systemie monarchii oświeconej - a kto wtedy wybierał i mianował ludzi na urzędy i przydzielał im kompetencje? Król także całość nadzorował i rozliczał, a na tych co by się Państwu przeciwstawiał i mu szkodzili, czyli zdradzali, niezależnie od skali monarchicznego oświecenia, czekał katowski pieniek. Warto o tym pamiętać, szermując hasłami trójpodziału, niezawisłości, niezależności itp.
  • pstro
   27.06.2019 14:46
   konstytucjonaliści i politycy cywilizowanego świata wbrew Ludwikowi MMXIX uznawali i uznają monteskiuszowski trójpodział za korzystny, a nawet nieodzowny także w ustroju demokratycznym (np. w konstytucji USA) - również dlatego, że sam Ludwik MMXIX może kiedyś potrzebować sądu, nad którym nie postawi się żaden inny organ władzy. Chodzi o podział władzy, a nie podział kompetencji (funkcji) między organami. Władze mają się wzajemnie kontrolować i hamować, bo inaczej obywatel czy poddany będzie wobec władzy bezsilny. Władzy jednolitej, nawet demokratycznej, łatwiej działać na szkodę obywatela. Jedność władz współpracujących i nie konkurujących mieliśmy za komuny, polecam lekturę konstytucji PRL
   • LUDWIK MMXIX
    27.06.2019 16:29
    Mają się wzajemnie kontrolować i hamować? No to mamy problem, bo wskutek ciągu nie mających nic wspólnego z demokracją zdarzeń z przeszłości, mamy dziś jedną z władz, która żadnej kontroli ze strony pozostałych poddać się nie chce, choć te jej wyroki respektują. Pragnąc kontrolować wyłącznie sama siebie, w dodatku wynosi polskie sprawy za granice Rzeczypospolitej i szuka protekcji u obcych dworów. Dla pełnej jasności, nigdy nie była to "władza" w żadnym stopniu niezawisła, lecz w pełni dyspozycyjna. I nią pozostaje, tyle że wobec sił zwalczających obecne konstytucyjne władze RP. My, Ludwik MMXIX, jesteśmy zobowiązani racją Stanu a zatem dobrem Rzeczypospolitej i jej Obywateli, uczynić na tym polu należyty porządek, wobec czego po Mistrza Małodobrego posłać z bólem serca jesteśmy zmuszeni.
    doceń 2
    0
 • Katolik k
  27.06.2019 12:26
  przeciez wszyscy o tym wiedza a wyrok jest tylko formalnoscia.Nie chodzi o usprawnianie sadow a ich uzalnienie od "PZPR" a tym samym rzady jednej partii na zawsze.
  doceń 14
  • Mariusz
   27.06.2019 13:09
   Powalająca logika twojego rozumowania! Ty przecież wszystko wiesz - pewnie z TVN - u albo "GW"! Jak trudno ludzi odstawić od koryta - widać to na przykładzie sądów, na przykładzie Grzegorza - jak bym miał takiego lidera - to bym się totalnie ... załamał!
   • kocis
    27.06.2019 14:50
    Jaki ten Grzegorz jet to jest, ale to ostatnia nadzieja czerwonych...
    doceń 4
    0
   • jola1954
    28.06.2019 09:23
    Jak nie ma się argumentów,to obraża się inaczej myślącego.
    doceń 3
    0
 • DNA
  28.06.2019 07:31
  Kompromitacja rzecznika TSUE. To typowo polityczna instytucja opanowana przez lewactwo najgorszej maści, podobnie jak RPO.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL