Nowy Numer 29/2018 Archiwum
 • nika
  12.01.2018 11:17
  Czy 24-godzinny dyżur nie jest przeciążeniem? Przecież nigdy z góry nie wiadomo, jak będzie przebiegał. Pomijam fakt, że u nas to permanentne. Ale gdyby popełnił błąd w tej 24-ej godzinie to odpowiadałby nawet karnie i nikt by nie pytał o jego kondycję psychofizyczną... To stanowczo MUSI ulec zmianie! Ciekawe, bo kolejni ministrowie zdrowia są lekarzami i każdy przyjmuje to jako oczywistość... Znajomi lekarze, którzy wyjeżdżają na zachód jako pierwszą korzyść wskazują wcale nie zarobki, tylko normalny czas pracy.
 • MarianNowak
  12.01.2018 11:27
  Odnośnie czasu pracy w Polsce, to zakaz handlu w niedzielę został przeforsowany mimo licznych zastrzeżeń natury ekonomicznej. Wszystko miało miejsce pod pozorem humanitarnej troski o dobro pracowników sektora handlu, którzy powinni móc skorzystać w ten dzień z odpoczynku. Na jaw wychodzi, że nowe prawo może nie tylko nie chronić praw pracowników do wolnych niedziel, ale co gorsza odbiera tysiącom z nich dotychczasowe prawo do wolnego w święta ustawowe, co wydawało się do tej pory niepodważalne. Zatem właściciele kiosków, cukierni, piekarni, lodziarni, czy placówek handlowych na dworcach nie będą musieli już, jak do tej pory, sami prowadzić w święta ustawowe działalności, ale mogą swobodnie zmusić do przyjścia pracowników. 13 dni, które wydawały się gwarantowanym czasem wolnym dla pracowników, stają się tym samym zagrożone
  • A podaj dyżurny znawco
   12.01.2018 16:15
   Cytaty i linki do tych jak zawsze Twoich ponurych konkluzji odnoszących się do obecnych przepisów.
   • abc
    12.01.2018 23:16
    https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/zakaz-handlu-w-niedziele-negatywne-skutki/xmt52bb
    doceń 0
    0
   • Spoko, spoko
    13.01.2018 12:12
    Zakaz handlu w niedziele obowiązywać będzie za 2 miesiące. Link odnosi się do artykułów z 11.01.18. Czyli sprzed dwóch dni. Zobaczymy co na te zarzuty odpowie ustawodawca, który ma jeszcze czas na wprowadzenie korekt do zakazu. Na razie na pocieszenie dla zatroskanych takie info " Po zmianie przepisów ograniczenia w handlu w niedzielę i święta obejmą zarówno pracowników, jak i tych wykonujących zadania na umowach cywilnoprawnych. Właściciele sklepów na pewno nie będą mogli więc wykorzystywać już kontraktów cywilnych do obchodzenia ograniczeń handlu."
    doceń 0
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama