Nowy numer 21/2018 Archiwum

Sosnowiec: Ordynator zmarł pod koniec dyżuru

Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zmarł w czwartek pod koniec 24-godzinnego dyżuru. 67-letni mężczyzna chorował wcześniej i leczył się na serce.

"To dla nas trudna i przykra sytuacja" - powiedział PAP dyrektor szpitala w Sosnowcu Artur Nowak.

Jak zaznaczył, zmarły nie był przeciążony dyżurami - pełnił je 2-3 razy w miesiącu. Dodał, że śmierć lekarza nie spowodowała zagrożenia dla pacjentów, odwołano jedynie trzy zabiegi planowe.

« 1 »

Zobacz także

  • nika
    12.01.2018 11:17
    Czy 24-godzinny dyżur nie jest przeciążeniem? Przecież nigdy z góry nie wiadomo, jak będzie przebiegał. Pomijam fakt, że u nas to permanentne. Ale gdyby popełnił błąd w tej 24-ej godzinie to odpowiadałby nawet karnie i nikt by nie pytał o jego kondycję psychofizyczną... To stanowczo MUSI ulec zmianie! Ciekawe, bo kolejni ministrowie zdrowia są lekarzami i każdy przyjmuje to jako oczywistość... Znajomi lekarze, którzy wyjeżdżają na zachód jako pierwszą korzyść wskazują wcale nie zarobki, tylko normalny czas pracy.
  • MarianNowak
    12.01.2018 11:27
    Odnośnie czasu pracy w Polsce, to zakaz handlu w niedzielę został przeforsowany mimo licznych zastrzeżeń natury ekonomicznej. Wszystko miało miejsce pod pozorem humanitarnej troski o dobro pracowników sektora handlu, którzy powinni móc skorzystać w ten dzień z odpoczynku. Na jaw wychodzi, że nowe prawo może nie tylko nie chronić praw pracowników do wolnych niedziel, ale co gorsza odbiera tysiącom z nich dotychczasowe prawo do wolnego w święta ustawowe, co wydawało się do tej pory niepodważalne. Zatem właściciele kiosków, cukierni, piekarni, lodziarni, czy placówek handlowych na dworcach nie będą musieli już, jak do tej pory, sami prowadzić w święta ustawowe działalności, ale mogą swobodnie zmusić do przyjścia pracowników. 13 dni, które wydawały się gwarantowanym czasem wolnym dla pracowników, stają się tym samym zagrożone

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama