Nowy numer 24/2018 Archiwum
 • E.
  20.03.2017 21:26
  Dokładnie tak! Dziwnie się porobiło, że Twitterowe wystąpienia uznawane są za kwintesencję opinii społecznej. Swoją drogą to wspaniałe medium - ma jakąś dziwną moc obnażania tego, co prominentne postaci chciałyby przed nami ukryć. Nie tylko agresję, o której wspomina autor, ale też zwyczajny brak kultury... Czasem mam wrażenie, że ewangeliczną zasadę "po owocach..." można zmienić dziś na "po mediach społecznościowych ich poznacie...".
  doceń 4
 • Czytelniczka
  21.03.2017 07:38
  autor nie docenia inteligencji czytelników. Wystarczy 10-15 minut aby przeglądnąć prasę z innych krajów i własną tzw drugiego obiegu aby stwierdzić ze tematy poruszane przez własne przekaziory nie odpowiadają sytuacji w kraju i na świecie. Własne przekaziory na ogol nie kłamią tylko unikają niewygodnych tematów. "Repolonizacja" przekaziorów nie zastąpi etyki zawodowej i osobistej uczciwości dziennikarzy.
  doceń 10
 • Jarosław
  21.03.2017 09:38
  Z tym kapitałem w polskich media nie jest tak prosto. Najwięcej tytułów w rękach wydawnictw zagranicznych należy do segmentu: prasa kolorowa i branżowa i raczej nie ma to wielkiego wpływu na opinię publiczną czy jej sterowanie. W czołówce dzienników tylko fakt należy do niepolskiego wydawnictwa, wśród tygodników Newsweek, a reszta czołówki jest polska. Pozostaje prasa lokalna, gdzie chyba wszystkie lokalne gazety po rsw należą do wydawnictwa niemieckiego. Pytanie tylko czy to nie uniezależnia je od lokalnego kontekstu, który w przypadku lokalnej prasy jest ważny. Lokalne, polskie układy, dalekie od ogólnej polityki mają dużą moc oddziaływania na lokalną prasę. Przyglądając się faktom termin "repolonizacja" nie jest taki prosty jak to na próbują sprzedać politycy.
  doceń 3
 • jurek
  21.03.2017 09:57
  Czy termin "repolonizacja" obejmie po prostu nacjonalizacje i wywłaszenie? A jeśli niektóre media nie były nigdy "polskie" bo od razu zostały ząłożone przez podmioty zagraniczne to tez będzie "RE - polonizacja"?
  doceń 6
 • Anna Panna
  21.03.2017 11:42
  Jeśli Autor woli niemieckie pisma na błyszczącym papierze, niech sobie kupuje i czyta po niemiecku. Będzie miał i jakość i piękną niemiecczyznę i niemieckounijny punkt widzenia. Prywatnie - proszę bardzo.
  doceń 4
 • krut00
  21.03.2017 18:59
  Szanowny autorze, sama repolonizacja rzeczywiście nie podniesie poziomu mediów. Więc cóż miałoby się zmienić? Ano zmiana tego poziomu stanie się przynajmniej teoretycznie możliwa, bo w tej chwili nawet w teorii jest to niemożliwe. Ot i wszystko na ten temat. Wolność nadal pozwoli panu zamknąć oczy i udawać że czegoś tam nie ma jeśli tylko będzie miał pan taką wolę.
  doceń 1
 • Gość
  21.03.2017 20:47
  Kapitał nie ma narodowości, tylko jego właściciel.
  Podstawowe kłamstwo, które nie pozwala traktować tego autora poważnie.
  doceń 4
 • gregg84
  21.03.2017 22:57
  Repolonizacja? Jakoś nie słyszałem nigdy, aby polscy dziennikarze pracujący w mediach z kapitałem zagranicznym specjalnie narzekali na to, że udziałowcy nakazują im pisać w taki, a nie inny sposób... "Repolonizacja", o której pisze redaktor Dziedzina, to po prostu eufemistyczna nazwa dla próby przerobienia wszystkich dostępnych mediów w ciężkostrawną papkę narodowo-katolicką.
  doceń 5
 • Gość
  25.03.2017 19:00
  Moim zdaniem nieistotne jest ile procent mediów w Polsce stanowią te które mają polskich właścicieli, bo i polski właściciel może mieć zysk w obronie interesów niemieckich, amerykańskich czy rosyjskich. Problem moim zdaniem jest istnienie jakieś "rady" która decyduje czy na danym multipleksie może nadawać ta czy inna stacja. To jest realny problem i upolitycznienie mediów. Gdyby każda stacja miała takie same prawa do transmisji to ludzie/odbiorcy zweryfikowaliby która winna istnieć, a która nie.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji