Nowy numer 29/2020 Archiwum
 • mch
  03.08.2012 11:12
  Pytam - po co w takim razie tam się pchają rozmaici ewangelizatorzy, w ukłąd z organizatorami wchodza biskupi, spotykając się z młodzieżą. Po co? Ewangelizacja nic nie da w przedsionku piekła. Tam trzeba wysłac zastęp egzorcystów i przepędzić demony, a nie bawić się w dobrego wujaszka. Woda święcona, krzyż i modlitwa - tylko to może pomóc degeneratom na Woodstock.
  doceń 11
  • Jerzyk
   03.08.2012 15:51
   - To wszystko przez Jezusa, też tak robił.
   A nawet powiedział,
   - "Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników»." Mk 2:17 bt
   doceń 15
  • Pkmpu
   04.08.2012 15:35
   głupoty piszesz
   doceń 0
 • asd
  03.08.2012 11:23
  @ mch

  Rzuc kamień jeśli jesteś bez winy, no rzuć!
  Chrystus jadał z celnikami, a Ty byś chciał wszystkich wodą święconą oblewać!
  doceń 6
 • waga
  03.08.2012 11:35
  mch

  Potrzebny jest ale tobie psychologo i troche rozumu :)
  doceń 0
 • Scott
  03.08.2012 11:39

  @mch " Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących"

   

  Jeśli nawet wysłać wszystkich egzorcystów na świecie, ale nikt z zebranych tam by uwolnienia nie chciał, mogliby się nad 1 osobą modlić do końca swoich dni, a efekt byłby zerowy. Tego trzeba chcieć, trzeba mieć wiarę najpierw. A skąd bierze się wiara? wg.KKK ze słuchania. Więc ewangelizacja jest tam elementarną sprawą.

  doceń 6
 • waga
  03.08.2012 11:42
  mch

  a i właśnie tacy jak ty letni katolicy rozwalacie kościół i wiecie więcej od biskupów i wszystkich razem wziętych. Jeszcze taki inteligent z ciebie ze kwestionujesz moc ewangelii brawo geniuszu :)
  • mch
   03.08.2012 14:00
   Letni katolicy? Egzorcyzm jest potężną siłą, zaś to, co widać na Woodstocku to strojenie głupich uśmieszków, po czym i tak młodzież wraca do "zabaw" w tłumie. Materiał z TV TRWAM pokazał to w wybitny sposób. Woodstock to narkotyki, przygodny seks, tarzanie się w błocie, szatańska muzyka. Czy w tym przedsionku piekła jest miejsce na ewangelizację? Chrystus przebaczył nierządnicy dopiero kiedy ta się nawróciła. Po co więc próby rozmowy z tymi ludźmi? Moim zdaniem w tym wypadku trzeba od razu przystąpić do czynów, żeby wyzwolić ta młodzież od piekła.
   • Scott
    03.08.2012 14:17

    Egzorcyzm jest cudem, łaską Bożą. Ale Bóg nie zniewala w żaden sposób. Daje możliwość nawrócenia, uwolnienia jeśli jest taka potrzeba. Bo sprawę zniewoleń trzeba rozeznawać. Czasami wystarczy gruntowna, szczera spowiedź. I daje ona lepsze efekty niż godziny egzorcyzmów. 

     

    Natomiast to co proponujesz, potraktowanie bardzo ważnej modlitwy w sposób magiczny, bo Bóg nie robi niczego wbrew woli człowieka jest sprzeczne to z Biblią i KKK. 

    Jak już pisałem, i powie to każdy egzorcysta[2 znam osobiście], jeśli człowiek zablokuje się na działanie Boga, na Bożą Miłość... Egzorcyzm nie da kompletnie nic, bo to nie magia - że ma dzialać automatycznie i "sama w sobie".

    doceń 4
    0
   • Scott
    03.08.2012 14:20
    I my możemy kombinować robić coś innego niż Jezus mówi, ale właśnie "głupstwo głoszenia Słowa" jest jedyną drogą. Bo Jezus nią wskazał. I jeśli to Słowo jest głoszone z Mocą, bądź na 100% pewien że cuda z Biblii min uwolnienia będą się dokonywały.
    doceń 7
    0
   • mch
    03.08.2012 14:24
    Ciekawe...o egzorcyzmie słyszałem, że jest to walka, wycieńczająca zarowno egzorcystę, jak i opętanego. Skoro jest OPĘTANY, tzn. że jego wola jest częściowo lub całkowicie zablokowana. Jak więc może "chcieć", skoro ciało i umysł delikwenta są zniewolone?
    doceń 0
    0
   • Scott
    03.08.2012 14:55

    No widzisz. Coś słyszałeś. A ja byłem przy uwalnianiu osób wielokrotnie. Oczywiście że to jest walka. Ale "chcenia" bycia przy Bogu, aktu woli nawracania się, uświecania, diabeł nie może zablokować nigdy. Nie ma takiej władzy. Może uniemożliwić np wejście do kościoła, pójście do spowiedzi. Ale  nie tego że dana osoba chce wejść do kościoła albo przystapić do spowiedzi. 

    Inna sprawa  natarczywe pokusy[ do tego stopnia że ktoś coś robi choć nie chce]... Ale broni się jak może, nie chce tego robić po prostu. I tutaj wkracza właśnie posługa modlitwy o uwolnienie/egzorcyzmu. A nie tam gdzie człowiek jej nie chce. To by było sprzeczne z wolnością człowieka.

     

    Dlatego osoby będące nawet w stanie opętania[rzadka i najmocniejsza forma zniewolenia] mogą przystępować do Komunii i póki w grzechach trwają wydaje się że nic się z nimi nie dzieje.

    doceń 6
    0
   • waaga
    03.08.2012 15:48
    mch

    Naoglądałeś się filmów o egzorcyzmach i myślisz ze każdy jest opętany. Jesteś bardziej zafascynowany egzorcyzmem jako metoda niż samym Bogiem i wiara katolicka . Widze w tobie chore podejście do tego tematu. Tak właśnie twoja postawa wskazuje na to ze jesteś letnik katolikiem mówiącym bzdury i mieszającym ludziom w głowach. Ewangelia działa i nawraca tam ludzi kto chce słuchać ten słucha kto nie jest zainteresowany "Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich." i tyle. Nie każdy od razu doznaje laski nawrócenia od Pana Boga.
    doceń 7
    0
   • Jerzyk
    03.08.2012 16:04
    Egzorcyzm to przede wszystkim modlitwa uwielbienia.
    - Żyj tak, aby ci którzy patrzą na ciebie widzieli Jezusa.
    - Uwielbiaj Boga swoim życiem.
    - Popatrz co robił Jezus i naśladuj Go.
    Opluwaniem nic nie zrobisz.
    doceń 8
    0
   • Pkmu
    04.08.2012 15:36
    Głupoty piszesz!
    doceń 0
    0
 • maja
  03.08.2012 13:02
  OK, dzieki za film, upewnilam sie ze zyje w panstwie TOTALITARNYM!!!
  • pet
   04.08.2012 19:34
   Ty nie wiesz co to jest państwo totalitarne:-)Na pewno byś nie mogła wypisywać bzdur...w ogóle nic nie wypisywać.
   doceń 19
   • maja
    06.08.2012 14:02
    ja nie musze nic wypisywac, wystarczy ogladnac film, jesli ciebie nie zatkalo ze tak wladza zwija legalna manifestacje w demokracji, to znaczy ze nie wiesz za bardzo co to jest demokracja.
    doceń 0
    0
   • maja
    06.08.2012 14:09
    i jeszcze z wiki
    "Od XIX w. nazwa państwa policyjnego nabrała pejoratywnego znaczenia, pod którym obecnie rozumie się państwo rządzone przy pomocy terroru policyjnego, w którym obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego. Państwo w sposób niekontrolowany może stosować represje wobec swoich obywateli. Taka organizacja organów państwowych jest charakterystyczna, ale nie wyłączna, dla państw o charakterze totalitarnym i dyktatorskim."

    wybor jest wiec wiec miedzy totalitarnym a dyktatorskim, hmm teraz faktycznie nie wiem ktory lepiej tu pasuje, ale na pewno nie jest to demokracja w ktorej podobno zyjemy.
    doceń 0
    0
  • Savonarola
   05.08.2012 00:04
   Nie tyle totalitarnym,co katolickim.
   doceń 0
  • pet
   06.08.2012 22:56
   Obejrzałem...ale niestety nie zatkało mnie ani nie przytkało:-) Samo to że możemy się swobodnie wypowiadać w przestrzeni wirtualnej świadczy o tym że do totalitaryzmu nam bardzo, bardzo daleko. Plakaty tego typu budzą we mnie niechęć...ale do ludzi którzy je eksponują w przestrzeni publicznej, na ulicach miast itp.Chore są takie wystawy i nie wiem ale organizatorzy mają chyba jakieś problemy natury psychicznej. Wiem że niektórym marzy się państwo oparte na Prawie Kanonicznym, ale to z góry przegrana sprawa bo właśnie taki system prawny prowadziłby do totalitaryzmu. Aha, w III Rzeszy aborcja była zakazana,dopuszczalna była tylko w dwóch przypadkach:ratowanie życia matki(prawo z 1927) i uszkodzenie płodu (1935). Natomiast w 1943 wprowadzono całkowity zakaz dla kobiet niemieckich pod groźbą kary śmierci, dopuszczalna była tylko dla kobiet tzw "niższych ras".
   doceń 10
   • maja
    07.08.2012 09:47
    dwie kwestie: o swobodnym wypowiadaniu sie w przestrzeni wirtualniej jak to nazwales i o aborcji.
    1.niejaka Anna Lojewska, wyborca prezydenta Komorowskiego, skrytykowala go w jednym z komentarzy na internecie, szuka jej prokuratura
    http://wolnemedia.net/polityka/napisala-o-komorowskim-szuka-jej-prokurator/

    wczesniej byla sprawa antykomor, wiec nie jest do konca tak ze mozna sie wypowiadac swobodnie, zwlaszcza jesli krytykuje sie obecna wladze.

    2. Plakaty przedstawiaja to co naprawde kryje sie pod tajemniczyjm slowem "aborcja", oczywiscie ze nie sa do podziwiana ale raczej do przemyslenia
    efektu tego zabiegu czyli smierci istoty ludzkiej. Nie ma to nic wspolnego z prawem kanonicznym tylko ze zwyklym przedstawieniem prawdy, a prawda powinna interesowac chyba nas wszystkich?

    Jak sam zauwazyles prawo do zabijania wlasnych dzieci dla kobiet w Polsce jako kobiet nizszej rasy wprowadzil Hitler. A ze mieszkamy w Polsce a nie w III rzeszy, stad jego podobizna na plakacie.

    Komus we wladzy sie to nie spodobalo najwyrazniej, choc plakat nikogo nie obraza. Jest drastyczny w wymowie bo aborcja nalezy do najbardziej drastycznych sposobow mordowania bezbronnej istoty ludzkiej.
    doceń 0
    0
 • Tomek
  03.08.2012 13:38
  Ewangelizacja jest potrzebna - także, a może szczególnie, na tym festiwalu. Nawet jeśli efekty nie będą widziane od razu, nawet jeśli nawróci się tylko (albo aż) jedna osoba.
  doceń 13
 • Szymon
  03.08.2012 13:59
  @mch

  "Gdzie wzmógł się grzech tam obficiej rozlała się łaska" Pozdrawiam. 1) Nie osądzaj 2) Jeśli musisz osądzać, to chociaż poznaj tych ludzi.
  Mój kolega się tam nawrócił i wiem, że choćby dla niego w tamtym roku warto było organizować ewangelizację. Amen
  • mch
   03.08.2012 14:17
   Osądzam? Nie osądzam, tylko stwierdzam fakt.

   Odsyłam tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=193Vvrpubp4
   doceń 0
  • Scott
   03.08.2012 15:00
   Ale jaki fakt stwierdzasz? Że Biblia nie ma racji mówiąc "Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących".

   To podważasz? Sens ewangelizacji? O której mówił tyle JPII? Powszechne apostolstwo świeckich to główne przesłanie VaticanumII! I tym trzeba się zająć. Że jeśli Słowo jest głoszone z Mocą to dzieją się cuda włącznie z uwolnieniami? To widzę że pojęcia nie masz o nawracaniu ludzi. Przynajmniej w świetle religii katolickiej.
   • mch
    03.08.2012 15:14
    Wybacz, ale katolicka telewizja jest dla mnie większym autorytetem niż anonimowy komentator na forum.
    doceń 0
    0
   • Scott
    03.08.2012 15:29

    A gdzie ja się z nią nie zgadzam? Problem w tym że Ty mało widzę wiesz o ewangelizacji.  Nie chcesz słuchać mnie posłuchaj egzorcystów : ks. Cyrana i książki "Modlitwa o uwoleninie a egzorcyzm", ks. Amortha bo dużo co tutaj piszę cytuje z Jego książek, posłuchaj VaticanumII i poczytaj dokumenty soborowe, poczytaj JPII o Nowej Ewangelizacji jak jest ważna. Posłuchaj Biblii którą Ci cytuję. 

     

    I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rz 8, 38-39) Posłuchaj Apostoła który mówi że nic nie jest w stanie przeszkodzić spotkaniu Jezusa z człowiekiem. Jeśli on tego naprawdę chce i Bóg tego naprawdę chce.    
    doceń 4
    0
 • jaskier 1
  03.08.2012 15:02

  Władza stoi po stronie "zła".

  doceń 4
 • waga
  03.08.2012 15:35
  mch

  Naoglądałeś się filmów o egzorcyzmach i myślisz ze każdy jest opętany. Jesteś bardziej zafascynowany egzorcyzmem jako metoda niż samym Bogiem i wiara katolicka . Widze w tobie chore podejście do tego tematu. Tak właśnie twoja postawa wskazuje na to ze jesteś letnik katolikiem mówiącym bzdury i mieszającym ludziom w głowach. Ewangelia działa i nawraca tam ludzi kto chce słuchać ten słucha kto nie jest zainteresowany "Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich." i tyle. Nie każdy od razu doznaje laski nawrócenia od Pana Boga.
  doceń 0
 • waga
  03.08.2012 15:39
  mch

  Naoglądałeś się filmów o egzorcyzmach i myślisz ze każdy jest opętany. Jesteś bardziej zafascynowany egzorcyzmem jako metoda niż samym Bogiem i wiara katolicka . Widze w tobie chore podejście do tego tematu. Tak właśnie twoja postawa wskazuje na to ze jesteś letnik katolikiem mówiącym bzdury i mieszającym ludziom w głowach. Ewangelia działa i nawraca tam ludzi kto chce słuchać ten słucha kto nie jest zainteresowany "Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich." i tyle. Nie każdy od razu doznaje laski nawrócenia od Pana Boga.
  doceń 0
 • Jerzyk
  03.08.2012 15:59
  Mk 2:17 bt "Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników»."
  Taki jest Jezus Chrystus, za grzeszników oddał swoje życie.
  Mam nadzieję, że ci którzy rzucają kamieniami są bez grzechu inaczej ośmieszają się jedynie.
  - Karą za grzech jest śmierć.
  - Za każdy grzech.
  Jeżeli w pokorze nie przyjmiemy od Jezusa zbawienia, to po nas.
  Zamiast rzucać kamieniami, także słownymi, pomyśl co mógłbyś zrobić dla pogrążonego w grzechu.
  doceń 4
 • Winston Smith
  03.08.2012 19:40
  Anarchizujące środowisko odwiedzają głowy państw (Komorowski i Gauck), a na straży "czystości ideowej" festiwalu stoją funkcjonariusze państwowej policji, którzy aresztują ludzi pokazujących prawdę o zabijaniu dzieci (wg policji pokazujących tę prawdę "nielegalnie"), a które to zabijanie odbywa się zgodnie z "prawem".

  Warto przypomnieć pewien cytat z 1984 Orwella: "The sacred principles of Ingsoc. Newspeak, doublethink, the mutability of the past."

  "Święte zasady Ingsoc. Nowomowa, dwójmyślenie, zmienność przeszłości."

  *Ingsoc - słowo z nowomowy, nowe określenie na "angielski socjalizm" - polityczną ideologię totalitarnego państwa z powieści Orwella

  *Newspeak - nowomowa, sztuczny język obowiązujący w totalitarnym państwie Oceania z powieści Orwella. Charakteryzuje się tendencją do eliminacji jak największej liczby "niepotrzebnych" lub niekorzystnie (z punktu widzenia ideologii państwowej) nacechowanych wyrazów przez zastąpienie ich sztucznymi, ale poprawnymi ekwiwalentami, w celu strywializowania języka (ogłupienie ludności) oraz wyeliminowania nieprawomyślności przez takie przekonstruowanie języka, by niemożliwe stało się sformułowanie w myśli czegokolwiek, co godziłoby w panujący reżim – zarówno poprzez mowę, jak i myśli (tzw. myślozbrodnia)

  *Dwójmyślenie - w nowomowie oznacza on przede wszystkim "umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz" (nawiązanie do dialektyki marksistowskiej).
  doceń 9
 • Maxim
  04.08.2012 09:37
  Ci wszyscy ewangelizatorzy itp nie potrzebnie się pchają na tego typ imprezy jak Przystanek Woodstock. Ludzie, którzy jadą na Woodstock nie jadą po to żeby słuchać Ewangelii a po to żeby się zabawić, słuchać muzyki, potarzać się w błocie jak ktoś lubi itp. Nawet jeśli pogadają z jakimś ewangelizatorem to i tak nic to nie da. Po kilku minutach i tak wrócą do imprezowania. Jak będą chcieli ewangelizacji to wybiorą się np na Jasną Górę. Czasami ewangelizatorzy zachowują się jak Świadkowie Jechowy, wpychają się tam gdzie nikt ich nie chce i się przy okazji ośmieszają.
  • Scott
   04.08.2012 10:15
   @Maxim

   Nie jest tak jak mówisz. Jest gro osób trwale nawróconych, właśnie przez ich działalność w tym miejscu. Nie znasz tematu, nie wiesz jakie są owoce ewangelizacji, to może nie pisz bzdur. Jezus chodził w miejsca gdzie na ucztach byli również grzesznicy i to konkretni. Kościół nie zamyka się na ewangelizację żadnej osoby.

   Oczywiście nie robi tego nachalnie, na siłę. Tak by mogło wynikać z tego co piszesz, a to kolejna bzdura. Wiele osób samo chce takich rozmów, ale to trzeba poznać ich świadectwa żeby tą prawdę zobaczyć.
   doceń 3
  • KGhmowiec
   04.08.2012 15:40
   radość i szczęście jest domeną Boską i tego chcą naprawde uczestnicy Woodstok, ewangelizatorzy im to ułatwiają
   doceń 0
 • Hanys
  04.08.2012 11:48
  Nie trzeba Ewangelizowac tych ktorzy tego nie potrzebuja ---bo juz mocno wierza--- tylko tych ktorzy sa zagubieni ....... wybaczcie mi ,ale nie rozumiem tych wspisow ......Chrystus sam mowil ze trzeba chorych uzdrawiac
  doceń 11
 • Rafał Sudoł
  04.08.2012 20:40
  Nie wiem kiedy Pan Dzierżawski złożył podanie o pozwolenie na wystawę ale nie może być tak, że nie otrzymał odpowiedzi. Powinien otrzymac albo pozytywną albo negatywną. Mówienie, że ma zgodę, bo nie przyszła negatywna odpowiedź to nadużycie. Stosowny urząd ma ustawowy nakaz odpisania na każdą prośbę o prtest wystawę czy cokolwiek innego. Moim zdaniem niedpoatrzono tu formalności, bo gdyby miał zgodę na piśmie, mógłby przyjechac nawet pluton policji i nic by nie wskórali. A tak, teraz afera z powodu braku stosownego papierka.
  • Andrzej
   05.08.2012 14:11
   W ustawie o zgromadzeniach (z 1990 r) nic nie pisze o decyzji pozytywnej w wyłącznie o odmownej. Zresztą zgromadzenie to min 15 osób a tam raptem było kilka. Przewodniczący jednak powinien asekuracyjnie poprosić gminę aby Policja ich ochraniała, znając zakusy woodstokowców.
   doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama