Nowy numer 7/2019 Archiwum
 • Ptyś
  10.02.2019 14:00
  Tekst relacjonuje kontrowersje, które maja dziś znaczenie jedynie historyczne. Chciałoby się napisać, obyśmy dziś wciąż mieli takie same problemy. Niestety, dziś problemy są całkowicie innego kalibru i choć są one genetycznie zakorzenione w tych różnicach, o których jest tu mowa, to wskazywanie tych historycznych relacji jako pouczających dla dzisiejszych interlokutorów jest nieporozumieniem. TP jawnie propaguje grzechy wołające o pomstę do nieba, jakimi są praktyki sodomskie. Nie ma takiej prawdy wiary, której współczesny Obłudnik Powszechny by nie rozmywał lub podważał. To, że wciąż ten tytuł uchodzi za katolicki, jest skandalem i biskupi krakowscy będą się musieli z tego tęgo tłumaczyć na sądzie ostatecznym.
  doceń 12
  • CSOG
   10.02.2019 14:42
   Kultura dialogu, kultura szacunku dla drugiego człowieka, szacunku dla adwersarza o odmiennych poglądach nigdy nie będzie zdeaktualizowana. Kultura i szacunek nigdy nie będą nieporozumieniem. Jeżeli zaś chodzi o sąd, to jestem zdania, że nie trzeba nim straszyć i grozić, trzeba się go bać.
   • art
    11.02.2019 12:08
    Ale wtedy nie ma mowy o nawracaniu, o przewodzeniu, o kształtowaniu rzeczywistości na swoją modłę! To tylko trwanie ta cała tolerancja. Przegra ZAWSZE słabszy duchem. Idea przez niego głoszona też oczywiście szans nie ma bo kto uwierzy Gogusiowi który sam w to nie wierzy a "szanuje" p[oglądy innych i kredkami, misiami pluszowymi wita najeźdźców ... z którymi , w imię szanowania poglądów innych, musi się zgodzić. Przepraszam , że kończe tą tyradę już, ale muszę pilnie zwymiotować...
    doceń 0
    0
 • Michal
  12.02.2019 19:33
  Szok! Można mieć diametralnie różne zdanie w różnych kwestiach, a jednak rozmawiać z najwyższa kulturą i szacunkiem, do tego prywatnie się przyjaźnić. Absolutnie niebywałe. GN odkrył Amerykę.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji