Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Ptyś
  10.02.2019 14:00
  Tekst relacjonuje kontrowersje, które maja dziś znaczenie jedynie historyczne. Chciałoby się napisać, obyśmy dziś wciąż mieli takie same problemy. Niestety, dziś problemy są całkowicie innego kalibru i choć są one genetycznie zakorzenione w tych różnicach, o których jest tu mowa, to wskazywanie tych historycznych relacji jako pouczających dla dzisiejszych interlokutorów jest nieporozumieniem. TP jawnie propaguje grzechy wołające o pomstę do nieba, jakimi są praktyki sodomskie. Nie ma takiej prawdy wiary, której współczesny Obłudnik Powszechny by nie rozmywał lub podważał. To, że wciąż ten tytuł uchodzi za katolicki, jest skandalem i biskupi krakowscy będą się musieli z tego tęgo tłumaczyć na sądzie ostatecznym.
  doceń 12
  • CSOG
   10.02.2019 14:42
   Kultura dialogu, kultura szacunku dla drugiego człowieka, szacunku dla adwersarza o odmiennych poglądach nigdy nie będzie zdeaktualizowana. Kultura i szacunek nigdy nie będą nieporozumieniem. Jeżeli zaś chodzi o sąd, to jestem zdania, że nie trzeba nim straszyć i grozić, trzeba się go bać.
   • art
    11.02.2019 12:08
    Ale wtedy nie ma mowy o nawracaniu, o przewodzeniu, o kształtowaniu rzeczywistości na swoją modłę! To tylko trwanie ta cała tolerancja. Przegra ZAWSZE słabszy duchem. Idea przez niego głoszona też oczywiście szans nie ma bo kto uwierzy Gogusiowi który sam w to nie wierzy a "szanuje" p[oglądy innych i kredkami, misiami pluszowymi wita najeźdźców ... z którymi , w imię szanowania poglądów innych, musi się zgodzić. Przepraszam , że kończe tą tyradę już, ale muszę pilnie zwymiotować...
    doceń 0
    0
 • Michal
  12.02.2019 19:33
  Szok! Można mieć diametralnie różne zdanie w różnych kwestiach, a jednak rozmawiać z najwyższa kulturą i szacunkiem, do tego prywatnie się przyjaźnić. Absolutnie niebywałe. GN odkrył Amerykę.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Dziennikarz działu „Świat”

Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie jako events programmer, odpowiedzialny m.in. za organizację festiwalu filmowego „Across the borders" i współpracę z brytyjskimi instytucjami kulturalnymi. W „Gościu" od 2006 r. Autor wywiadu rzeki z ks. Henrykiem Bolczykiem „Mocowałem się z Bogiem", wywiadu rzeki z ks. Markiem Dziewieckim „Psycholog w konfesjonale" oraz współautor zbioru reportaży z Bliskiego Wschodu „W drogę ze św. Pawłem". Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Syrii, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi, Wielkiej Brytanii i innych. Publikował m.in. w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus"), „Cywilizacji", Onet.pl. Jest również założycielem i właścicielem Wydawnictwa Niecałe (wydaje szeroko rozumianą literaturę faktu). Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, życiem Kościoła i teologią, a także fotografią, filmem, turystyką i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Bałkanów, a także związane z życiem Kościoła na świecie i nową ewangelizacją.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji