Nowy numer 33/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Czerwiec 2019
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Czwartek 6 czerwca 2019

Czytania »

Judyta Syrek

Bóg potwierdza miłość do człowieka

J 17, 20-26

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami:

«Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.

I także chwałę, którą mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś.

Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.

Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem, i oni poznali, że Ty Mnie posłałeś. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».

Aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś. J 17,23

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Bardzo wymowna i poruszająca jest modlitwa Jezusa Chrystusa o jedność. I bardzo wymowne słowa, w których Bóg potwierdza miłość do człowieka. Ta miłość, jak pisze w jednym z najpiękniejszych komentarzy do Ewangelii św. Jana o. Piotr Rostworowski, jest warunkiem zaufania. Bóg ufa Synowi i dlatego powierza Mu misję, by wybawił nas od lęku, od niewiary, od tego naszego bezustannego „zastanawiania się”, czy wartości, które wypływają z Ewangelii, są wartościami, na których powinniśmy budować nasz świat. Tak, są. Pochodzą od Boga, który stworzył ten świat i który dał świadectwo miłości – naprawdę wielkiej, największej!

  • Pit&K
    05.07.2019 17:40
    To jest w naszych czasach wyraźny drogowskaz, który wskazuje cel i jednocześnie sposób w jaki możemy sobie wzajemnie pomagając się jednoczyć, silni ze słabymi, przykładnie dla wątpiących, kroczyć drogą ku zbawieniu w chwale Jezusa. Zapraszam na drogi zjednoczenia!
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy