Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Brazylia: Czas na reformy

O przeprowadzenie głębokiej reformy politycznej w państwie zaapelowała do władz Brazylii rada główna tamtejszego episkopatu

Biskupi wskazali, że te działania muszą być podjęte jak najszybciej i nie można ich odraczać. Przypomnijmy, że z rządu prezydent Dilmy Rousseff odeszło sześciu ministrów oskarżonych o korupcję.

Biskupi biorący udział w zebraniu rady głównej potwierdzili wcześniejsze stanowisko episkopatu o potrzebie odpowiedniego wkładu pracy, aby reforma stała się rzeczywistością. Dla jej owocności oczekiwane usprawnienia powinny objąć nie tylko normy wyborcze. „Jeżeli reforma pójdzie dalej, niż same zmiany ordynacji wyborczej, wówczas stanie się pewną drogą do powstrzymania korupcji i jej przerażającej bezkarności, które niszczą instytucje państwa i życie narodu” – podkreślają biskupi w cytowanej nocie.

W wywiadzie prasowym przewodniczący episkopatu kard. Raymundo Damasceno Assis podkreślił, że nota wyraża oczekiwania wszystkich pasterzy Kościoła: „Pragniemy, aby społeczeństwo domagało się spełnienia obietnicy, że dokonana zostanie w naszym kraju prawdziwa reforma polityczna”.

Podczas spotkania rady głównej powołano również specjalną komisję episkopatu odpowiedzialną za przygotowanie Światowego Spotkania Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 r.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama