Nowy numer 24/2021 Archiwum

Z Papieżem o tym, co trudne

„Polska-Rosja: przełamać stereotypy”. Na ten temat mówiono wczoraj w Rzymie na konferencji zorganizowanej przez polską ambasadę przy Stolicy Apostolskiej we współpracy z ambasadą rosyjską.

Wystąpili obaj współprzewodniczący polsko-rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych, były minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld i prof. Anatolij Torkunow z Moskwy. Papież przyjął ich dzisiaj na audiencji prywatnej. O jej znaczenie zapytaliśmy prof. Rotfelda.

Jest związana z pewnym nowym etapem prac Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. Mieliśmy wczoraj spotkanie z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego przy Stolicy Apostolskiej i informowaliśmy na temat dotychczasowej pracy naszej grupy, która dotyka również stosunków między rosyjską Cerkwią prawosławną a Kościołem rzymsko-katolickim w Polsce. Otóż ten dialog między Kościołem a Cerkwią ma charakter całkowicie niezależny i autonomiczny. Natomiast nie ulega wątpliwości, że pozytywne oddziaływanie zarówno Cerkwi, jak i Kościoła ma istotne znaczenie dla na procesu zbliżenia porozumienia – dodał prof. Rotfeld.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama