Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O wolności religijnej w Pakistanie

O szacunek dla wolności wyznania i sumienia w Pakistanie upomniał się abp Savio Hon Tai-Fai, sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Do Katolików mieszkających w Pakistanie skierował on przesłanie w związku z rozpoczynającym się dziś Rokiem misyjnym. Potrwa on od 1 października 2011 r. do  30 września 2012 r.

Watykański hierarcha zwrócił uwagę, że wyznawcy Chrystusa są w Pakistanie niewielką mniejszością religijną w społeczeństwie zdominowanym przez islam. W jego przekonaniu wymaga to od Kościoła wrażliwości i miłości wobec braci muzułmanów. Zdaniem chińskiego biskupa godne najwyższego uznania są doświadczenia i prześladowania pakistańskich wiernych, które owocują wytrwałością w wierze, nadzieją i miłością.

Abp Hon Tai-Fai przypomniał pakistańskim katolikom, że prawdziwy pokój może być zbudowany na dwóch fundamentach. Jednym z nich jest szacunek, ochrona i promocja dla życia ludzkiego. Jego zdaniem ten imperatyw sumienia jest w stanie przezwyciężyć egoizm, chciwość i chęć odwetu. Natomiast drugi element trwałego pokoju to przekonanie, że nie jest on owocem tylko ludzkich wysiłków. Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zauważył, że dla wierzących w Jezusa to On jest prawdziwym pokojem, a głoszenie Jego Ewangelii zachęca do dialogu i promocji pozytywnych relacji społecznych. Zdaniem chińskiego salezjanina w Pakistanie pilnie konieczna jest znaczna poprawa relacji chrześcijańsko-muzułańskich.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama