Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Francuzi odkryli wartość rodziny

W Paryżu trwa najważniejsze wydarzenie Roku Rodziny.

„Rodzina i społeczeństwo, którędy w przyszłość?” – to temat kongresu zorganizowanego dziś w Paryżu przez francuski episkopat. Jest on najważniejszym wydarzeniem roku rodziny, przeżywanego przez tamtejszy Kościół.

Celem kongresu jest wypracowanie nowego kształtu polityki prorodzinnej. Organizatorzy spotkania chcą wymóc na politykach konkretne rozwiązania. Sprzyjają temu nastroje we francuskim społeczeństwie.

Jak pokazały ostatnie badania, zdecydowana większość Francuzów pragnie stabilnej rodziny. Pragnienie to jest najsilniejsze u młodych. Badani są jednak świadomi, że realia współczesnego życia nie sprzyjają trwałości związków. Pracujący rodzice nie mają czasu dla dzieci i na siebie nawzajem. Ponad połowa respondentów i niemal 80 procent badanych katolików stwierdziło, że to właśnie polityka prorodzinna będzie dla nich zasadniczym kryterium rozeznania w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

« 1 »

Zobacz także

  • mg
    01.10.2011 19:46
    W przyszłym roku w Mediolanie odbędzie się światowy kongres rodzin z udziałem papieża.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama