W Polsce pracuje ponad 700 tysięcy obywateli Ukrainy, a jako bezrobotnych zarejestrowanych jest zaledwie około 11 tysięcy. Napływ migrantów z tego kraju jest ważnym czynnikiem kształtującym naszą gospodarkę.
Prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy, bo – jak uzasadnia – świadczenie 800 plus powinni otrzymywać tylko ci Ukraińcy, którzy w Polsce pracują. Czy to naprawdę istotny powód, by odmawiać podpisania ustawy? Co ta decyzja oznacza w praktyce? Jak licznej grupy dotyczy i jakie może mieć konsekwencje?
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
już od 14,90 zł
Szymon Babuchowski
Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W „Gościu” jest kierownikiem działu Kultura. Poeta, autor siedmiu tomów wierszy. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Marcin Styczeń, Natalia Niemen, Stanisław Soyka i wykonawcy projektu Betlejem w Polsce.