Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bp Zawitkowski: Nie wolno takich ludzi wybierać

Tysiące pielgrzymów z całej Polski przybyło w czwartek wieczorem w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby modlić się w intencji życia poczętego i rodzin. "Teraz bezbożni stanowią prawa" - stwierdził w homilii bp Józef Zawitkowski.

Spotkanie przebiegało pod hasłem „Błogosławiony Janie Pawle II módl się za nami”. Uczestnicy pielgrzymki wysłuchali fragmentów homilii Jana Pawła II wygłoszonej 4 czerwca 1997 r. w Kaliszu, a na telebimach mogli oglądać obraz z tej wizyty papieskiej. Przed obrazem św. Józefa modlono się w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.
Na początku Mszy św., której przewodniczył Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, nastąpiło przekazanie relikwii bł. Jana Pawła II ofiarowanych przez kard. Stanisława Dziwisza.
W homilii bp Zawitkowski podkreślał, że Jan Paweł II był wielkim obrońcą życia i godności człowieka. Ocenił przy tym, że Polacy zapomnieli o Papieżu i nie wypełniają jego testamentu. "Polacy mają krótką pamięć. Zapomnieliśmy Papieża, wielkiego obrońcę życia i godności człowieka. Janie Pawle błogosławiony jak się to wszystko w tej Polsce zmieniło. Teraz bezbożni stanowią prawa" - mówił.
Biskup ubolewał nad tym, że w Polsce nie broni się życia. "To mówi Pan: nie zabijaj nigdy i nikogo, a Wy dyskutujecie Panowie o aborcji i eutanazji. Wy, którzy uczyniliście z nienarodzonych największy holokaust w historii świata. Obrońcy życia jesteście, czy barbarzyńcy? Nie będę wyliczał polskich grzechów przeciwko życiu, bo się wstydzę św. Józefa i Matki Boskiej, wstydzę się bł. Papieża, którego krew stoi na ołtarzu" - wołał.
"Brońcie życia swoim życiem, brońcie każdego życia, brońcie choćby strzępów życia, bo rozdziobią nas kruki i wrony i będziemy szukać śladu człowieka na oskalpowanej ziemi – apelował bp Zawitkowski. – Boję się ludzi bez sumienia, boję się ludzi podłych, rozumnych, ale barbarzyńców. Pozwólcie nam uczciwie żyć, modlić się spokojnie i pracować aż do końca naszych sił" – mówił kaznodzieja.
Zaznaczył, że w Kaliszu w sposób szczególny brzmią słowa wypowiedziane przez Papieża w obronie życia. "Ciesz się Matko Polsko, tak piękne dzieci rodząca. Ale kiedy to się stanie? Kiedy naród zmądrzeje, kiedy Polacy zmądrzeją i zaczniemy walczyć miłością. Brońcie życia za cenę swojego życia" – apelował bp Zawitkowski.
Po komunii św. bp Stanisław Napierała zawierzył św. Józefowi życie nienarodzonych i rodziny, a także rządzących.
W swoim przemówieniu ordynariusz kaliski ubolewał, że we współczesnym świecie jest moda na życie bez Boga. "Nic nie zrobicie bez Boga. W każdym wieku próbują bez Boga, ale to się tak kończy, jak skończyło się w zeszłym wieku, tyle milionów ludzi zamordowanych. Nie wolno ciągle powtarzać tych samych błędów" – przestrzegał.
Bp Napierała zwrócił się też do parlamentarzystów, aby stanowili prawo zgodne z Bożymi przykazaniami. „Mamy obowiązek do Was zwracać się, abyście nie stanowili ustaw, które są przeciwko życiu. Dobrze, żeście odrzucili projekt, który dopuszczałby, że można zabijać ludzi do 12 tygodnia życia. To jest morderstwo” – podkreślił.
„Polacy nie wolno nam takich projektów popierać. Nie wolno takich ludzi wybierać. Wy macie pomóc człowiekowi, a nie zabijać, żeby rozwiązać jakieś inne problemy, a jak nie potraficie nie bierzcie władzy” – wołał ordynariusz diecezji kaliskiej.
„Trzeba się nawrócić. Nie wolno iść tą drogą cywilizacji śmierci, jak mówił Jan Paweł II. Trzeba to zmienić. Jest XXI wiek. Trzeba jakiegoś postępu, a nie wkraczać w ciemności sięgające do starożytności, bo przecież wtedy mordowano ludzi niepotrzebnych” – zaznaczył hierarcha.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Anonim (konto usunięte)
  07.09.2011 08:58
  Pod pieknymi i odważnymi słowami bpa Zawitkowskiego znowu na forum stado lemingów, wykoślawiających rzeczywistość i odwracających wszystko do góry nogami. A najbardziej idiotyczny jest coraz bardziej popularny zarzut o brak miłości i wybaczenia w mowie, która broni zycia i nazywa rzeczy po imieniu.
  doceń 0
 • ;-)
  07.09.2011 21:55
  Ja osobiście uważam że my wszyscy się mieszamy do tego co nie potrzeba na wzajem a później mamy pretensje że ktoś się interesuje naszą pracą i chce ją zmieniać,nie ma ludzi duchownych i świeckich! przecież BÓG stworzyciel stworzył CZŁOWIEKA jako obraz i podobieństwo i wszyscy jesteśmy równi przed Bogiem i wszyscy jesteśmy braćmi a I tak wielu z nas siE wywyższa czy to naprawdę warto?przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózku,owszem wiele ludzi nie pojmuje wiary zupełnie i tu trzeba uczyć ale też każdy powinien się interesować swoją pracą a nie wtrącać się do innych..................
  doceń 1
 • pablo
  08.09.2011 06:44
  ze strony bp Zawitkowskiego brak szacunku dla prawodawców i państwa..bezwzględna,ostra ocena "bezbożności" do której nie ma prawa
 • JAWA25
  06.08.2016 17:35
  Rydzyk w roli autorytetu
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL