Dorotka, porwana przez tornado, trafia do tajemniczej krainy Oz, gdzie wyrusza na poszukiwanie Wielkiego Czarnoksiężnika Oz.
Wydana w 1900 roku powieść L. Frank Bauma z miejsca trafiła na listy bestsellerów. Na jej ekranizację zdecydowano się jednak dopiero po tym, jak komercyjny sukces odniosła disneyowska animacja „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Edward Kabiesz
Dziennikarz działu „Kultura”, w latach 1991–2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk.