Nowy numer 23/2021 Archiwum

Sikorski kontra Fotyga?

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował we wtorek na Twitterze, że przyjął zaproszenie do debaty wyborczej z Anną Fotygą w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. B. szefowa dyplomacji czeka na decyzję sztabu wyborczego PiS.

"Przyjmuję warunek minister Anny Fotygi. Dostaliśmy zaproszenie do debaty w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. Pani minister, Pani ruch" - napisał Sikorski we wtorek na Twitterze.

Fotyga powiedziała PAP, że nie uchyla się od dyskusji na temat spraw zagranicznych z Sikorskim. "Nie uchylam się od debaty, ale decyzję w trakcie kampanii wyborczej podejmuje sztab wyborczy" - mówiła.

Zaproszenia do wzięcia udziału w debatcie zostały wystosowane tylko do Sikorskiego i Fotygi - dowiedziała się PAP w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji.

Przed kilkoma dniami premier Donald Tusk zaproponował PiS cykl debat telewizyjnych w sprawach najważniejszych dla Polski. Zaraz po tym, Sikorski we wpisie na Twitterze zaprosił Fotygę do debaty o polskiej polityce zagranicznej.

Fotyga odpowiedziała wówczas, że jest gotowa spotkać się z Sikorskim, ale - jak zaznaczyła - ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie sztab PiS. Jako możliwe miejsce spotkania wymieniła Pomorze.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama