Bransoletka różaniec – ponadczasowy upominek na każdą okazję

Różaniec to jedna z najpopularniejszych modlitw na świecie. Odmawiają ją bardzo różni ludzie niezależnie od statusu społecznego czy wykształcenia. Jako forma modlitwy znany jest w wielu religiach.

Katolicy postrzegają go jako modlitwę maryjną. Matka Boska zachęcała do jej odmawiania podczas objawień w La Salette, Lourdes i Fatimie. O jej mocy przekonują pasterze Kościoła, a szczególnie Ojciec Święty Jan Paweł II, który mówił, że Różaniec to jego ulubiona modlitwa. Postrzegał ją jako wspaniałe połączenie głębi i prostoty. Wielu katolików coraz częściej wyraża swoje przywiązanie do swojej wiary także poprzez noszenie oryginalnych dodatków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka jest historia tej wyjątkowej modlitwy, skąd wziął się fenomen biżuterii chrześcijańskiej oraz poznać  propozycje od https://mak-bizuteria.pl/  na ponadczasowy upominek dla praktykującego katolika, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

Początki modlitwy różańcowej – jak to się zaczęło?

Modlitwa różańcowa to jeden z najbardziej znanych sposobów na zawierzanie swoich myśli, trosk i zmartwień Maryi. Odmawiając Różaniec, zazwyczaj korzysta się z klasycznych  dewocjonaliów, wykonanych ze srebrnych zawieszek i niewielkich koralików. To właśnie rozmowa z Matką Bożą jest jedną z najstarszych znanych modlitw na świecie w kulturze chrześcijańskiej. Jej historia się już w XI wieku, kiedy zaczęła obowiązywać tak zwana „reguła benedyktyńska”. Mówiła ona o konieczności życia mnichów w ascezie. Jako pierwsi, Różaniec zaczęli odmawiać cystersi. Sekwencję „Ojcze Nasz” wypowiadali aż 150 razy dziennie. Dopiero na początku następnego stulecia św. Dominik rozpoczął praktykowanie nabożeństw, podczas których odmawiano pacierze w celu zapobiegania herezjom. W tym okresie historycznym nie znano jeszcze podziału na poszczególne tajemnice opowiadające o życiu Chrystusa - zaczęto je wprowadzać na przełomie XIV i XV wieku, aż do 1521 roku. Wtedy to, za sprawą Alberta de Castella - członka zakonu dominikanów - opracowano stałą formułę znanej nam dzisiaj modlitwy odmawianej na klasycznych srebrnych dewocjonaliach. Co ciekawe, dzisiejszy kształt różańca wiąże się w sposób bezpośredni z historią powstania modlitwy różańcowej. Na początku nie używano go wcale i skupiano się wyłącznie na odmawianiu pacierzy. Dopiero dzięki mnichom, którzy całe dnie poświęcali na wypowiadanie formuły „Ojcze nasz” zaczęto odliczać każde powtórzenie pacierza. Na początku robiono to za pomocą kamieni i węzłów, a nieco później połączono je tworząc pierwsze dewocjonalia sakralne. Na przestrzeni lat, wygląd różańców ewoluował – od dodatków kamiennych i drewnianych po współczesne klasyczne srebrne różańce, które stały się powszechnym akcesorium dla osób wierzących.

 

Fenomen biżuterii chrześcijańskiej

Skąd wziął się fenomen biżuterii chrześcijańskiej? Otóż, jest to coś więcej niż tylko zwykła ozdoba. Tego rodzaju biżuteria posiada dużo więcej zalet niż tylko elegancja i efektowność. Pomaga bowiem wyrazić przywiązanie do ważnych wartości. To jak wyglądamy, co nosimy, jakimi symbolami się otaczamy jest w dużym stopniu manifestacją naszej postawy. Noszenie tego rodzaju biżuterii jest zatem świadectwem postawy chrześcijańskiej, którą przyjmujemy w życiu codziennym oraz elementem motywującym do działania, który przypomina nam o prawidłowościach rządzących naszym życiem. Może to być również doskonały sposób na szerzenie wiary katolickiej. Poza względami estetycznymi, jakimi niewątpliwie się wykazują, mają też ogromną wartość praktyczną. Dodatek w formie różańca daje nam możliwość modlitwy w praktycznie każdym miejscu, bo różaniec mamy zawsze ze sobą. Ostatnio dużą popularność zyskują bransoletki religijne, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem formy, jak i materiałów użytych do produkcji.

Bransoletka różaniec – ponadczasowy upominek na każdą okazję

 

Ponadczasowy upominek dla chrześcijanina - nasze propozycje

Dużym walorem biżuterii chrześcijańskiej jest jej ponadczasowość. Jest to doskonały upominek z okazji urodzin, imienin lub każdej innej szczególnej okazji. Jeżeli chcesz obdarować osobę wierzącą wyjątkowym prezentem zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://mak-bizuteria.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Bransoletki_Bransoletki-rozance-829.html

 Poniżej przedstawiamy nasze propozycje dodatków, które spodobają się każdemu chrześcijaninowi:

  • bransoletki różańce ze stali złoconej na sznureczku z praktyczną regulacją – w naszej ofercie dostępne bransoletki: z nieregularnymi koralikami z lawy wulkanicznej, krzyżem benedyktyńskim i lutowanymi kółeczkami; z kamieniami naturalnymi (ametystem, turmalinem, agatem szarym, akwamarynem, kwarcem, nefrytem bursztynowym i agatem brzoskwiniowym; chryzokolą syntetyczną, kamieniem słonecznym) oraz szklanymi koralikami myiuki (dostępne w kolorach: jasnoróżowym, czarnym, ciemnoróżowym, beżowym, zielono-białym, ciemnozielonym);

  • złote bransoletki różańce ze stali szlachetnej z praktyczną regulacją – oferujemy bransoletki, z dodatkiem takich kamieni szlachetnych jak: amazonit, jadeit i opal, cytryn i angelit);

  • złote bransoletki różańce z krzyżem i perłami naturalnymi – krzyż wykonany jest z masy perłowej. Dodatkiem są szklane koraliki myuki w kolorze złotym i białym;

  • srebrne bransoletki różańce – w ofercie znajdują się także wykonane w całości ze srebra próby 925 bransoletki: z możliwością wykonania złocenia, z czarnymi kryształkami, z medalikiem, z kamieniami naturalnymi (rodochrozyt, howlit, jaspis, chryzantema, agat, bursztyn, ametyst lawendowy); srebrne bransoletki stalowe (z kryształkami i krzyżem, z drewnianymi koralikami, lawą wulkaniczną, kamieniem słonecznym, jaspisem, z perłami i krzyżem, z koralikami z masy perłowej i krzyżem, z jadeitem i krzyżem z masy perłowej, z porcelanowymi koralikami i krzyżem, z kwarcem szarym), pozłacane (z czarnymi kryształkami, z perełkami naturalnymi, z kamieniami naturalnymi, takimi jak: rodochrozyt, howlit, jaspis, chryzantema, agat).

Bransoletka różaniec – ponadczasowy upominek na każdą okazję

 

Podsumowanie

Wśród najbliższych lub przyjaciół masz osoby wierzące, które chciałbyś/ chciałabyś obdarować wyjątkowym prezentem? Szukasz dodatku, który pomoże wyrazić przywiązanie do wiary i tradycyjnych wartości? Jeżeli tak, już dziś zapoznaj się z szeroką ofertą bransoletek w formie różańca oraz dewocjonaliów https://mak-bizuteria.pl/pol_m_Motywy_Dewocjonalia-430.html.

Artykuł zewnętrzny zawierający reklamę Affek Marcin Consult

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: