Prezydent odznaczył George’a Weigela Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP

Prezydent Andrzej Duda odznaczył katolickiego teologa i pisarza George’a Weigela Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP. Odznaczenie nadano za wybitne zasługi w działalności na rzecz kreowania pozytywnego wizerunku Polski w świecie - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta odznaczenie nadano w Pałacu Prezydenckim, w poniedziałek.

"Prezydent RP Andrzej Duda nadał za wybitne zasługi w działalności na rzecz kreowania pozytywnego wizerunku Polski w świecie Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej obywatelowi Stanów Zjednoczonych Ameryki George’owi Weigelowi" - poinformowała KPRP.

George Weigel jest amerykańskim pisarzem katolickim, teologiem, działaczem społecznym i politycznym; laureatem dziewiętnastu doktoratów honoris causa, autorem ponad trzydziestu książek i kilkuset artykułów o tematyce dotyczącej Kościoła katolickiego, prawa, teologii i nauk społecznych, stałym komentatorem i analitykiem stacji telewizyjnej NBC w sprawach watykańskich. Zajmuje się głównie kwestiami dotyczącymi religii i kultury, obliczem chrześcijaństwa w dobie demokracji i kapitalizmu. Był jednym z sygnatariuszy dokumentu "Evangelicals and Catholics Together" w roku 1994.

Wśród jego publikacji jest bestseller "New York Timesa", "Świadek nadziei", będący biografią św. Jana Pawła II. W kontynuacji biografii "Kres i początek", wykazał kluczową rolę polskiego papieża w obaleniu komunizmu.

Zobacz też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..