Nowy numer 15/2020 Archiwum

ŚDM nie na polską kieszeń

- Koszty wyjazdu do Madrytu są jedną z przyczyn małej liczby polskich uczestników - uważa abp Józef Michalik.

Przewodniczący KEP odniósł się w ten sposób do faktu, że wśród ponad 350 tys. zarejestrowanych młodych, którzy wezmą udział w 26-ym Światowym Dniu Młodzieży w sierpniu w Hiszpanii jest zaledwie ponad 11 tys. Polaków.

Statystyki te można porównać z tymi, dotyczących spotkania młodych w Kolonii w Niemczech w 2005 r., w którym wzięło udział ponad 20 tys. osób z Polski.Jak przypomniał abp Michalik istnieją również inne spotkania dla młodzieży.Jak dotąd najliczniejszą grupę zarejestrowanych uczestników ŚDM w Madrycie stanowią Włosi - jest ich ponad 66 tys. Następnie są Hiszpanie (57 tys.), Francuzi (45 tys.) i Amerykanie (22 tys.). Z Polski zarejestrowało się ponad 11 tys. osób, w tym ponad tysiąc wolontariuszy, co plasuje nas na szóstym miejscu, zaraz za Niemcami. Tych w Madrycie ma być ponad 15 tys.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama