Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ocalmy Asię Bibi

Mąż więzionej Pakistanki Asii Bibi spotkał się z nuncjuszem apostolskim we Francji.

Jak poinformował francuski dziennik «La Croix», 31 maja rano Ashiq Bibi, mąż więzionej od 2009 r. Pakistanki Asii Bibi spotkał się z nuncjuszem apostolskim we Francji, abp Luigi Venturą.

We Francji ukazała się książka Asii pt «Bluźnierstwo», którą napisała w więzieniu. Mąż Bibii oraz jej dzieci mówiły wczoraj w Paryżu, że są «głęboko poruszeni wsparciem i zaangażowaniem Ojca Świętego, który m.in. za pośrednictwem swojego przedstawiciela w Paryżu walczy o życie» ich żony i mamy. Rodzina uczestniczyła wczoraj w modlitwie w paryskim meczecie, a potem we mszy św. W katedrze Notre-Dame (mąż Asii pozostał muzułmaninem).

40-letnia obecnie matka pięciorga dzieci, została skazana w 2009 roku – na mocy ustawy o bluźnierstwie z 1986 – na karę śmierci za rzekome obrażenie proroka Mahometa. Tak naprawdę swoim koleżankom z pracy powiedziała, że Jezus oddał swe życie za całą ludzkość i zapytała, co uczynił dla nich Mahomet. Muzułmanki poczuły się obrażone, pobiły Bibi. Na skutek nacisku miejscowych przywódców muzułmańskich złożono do sądu doniesienie. Oprócz kary śmierci wymierzono kobiecie grzywnę w wysokości zarobków za 2,5 lata pracy. Od dwóch lat Bibi przebywa w więzieniuSheikhupura (Pakistan). Ekstremiści islamscy grozili jej śmiercią, jeśli wyjdzie na wolność. W obronę chrześcijanki od samego początku zaangażowana jest Stolica Apostolska. Jean-Louis Taran, były szef watykańskiej dyplomacji, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego robi wszystko, aby ocalić życie Asii. Watykan działa w tej sprawie różnymi kanałami dyplomatycznymi, aby nie zaszkodzić i tak już prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie. O uwolnienie Pakistanki apeluje też ciągle Stowarzyszenie Parlamentarzystów Przyjaciół Pakistanu (skupiające deputowanych różnych ugrupowań), Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej Włochy-Pakistan, włoski oddział Amnesty International, Wspólnota św. Idziego, TV2000, organizacja Religie za Pokojem i organizacja Umanitaria Padana Onlus. Dziennik episkopatu Włoch, „Avvenire”  wraz z włoską TV Sat i Asianews zbierają cały czas podpisy pod listem w obronie kobiety.

Z pewnego rodzaju wstydem oglądam co jakiś czas relacje z organizowanych na ulicach Rzymu i innych włoskich miast manifestacji, gdzie w gąszczu transparentów z hasłami „Ocamy Asię Bibi” maszerują tysiące zaangażowanych chrześcijan, solidarnie wspierając rodzinę uwięzionej Pakistanki. Tysiące zbierają podpisy pod apelami o wolność. Wbrew pozorom to najskuteczniejsza forma nacisku na władze Pakistanu. A my? A inne kraje?

I zastanawiam się, gdyby nie zaangażowanie Stolicy Apostolskiej i biskupów włoskich, włoskiego społeczeństwa, tamtejszych wspólnot, kto walczyłby o życie chrześcijanki?

Jeszcze niedawno o ocalenie życia Sakinie Muhamadi Asztani, muzułmańskiej Iranki skazanej na ukamienowanie za cudzołóstwo walczył niemal cały świat, głównie chrześcijanie. Nawet w Polsce było ogólnokrajowe poruszenie, rozpisywała się o tym prasa. Asia Bibii jest skazana na śmierć przez powieszenie za obronę wiary w Jezusa. Jak to możliwe, że milczymy? „Wielką rolę mają tu do odegrania media, które muszą stale uwrażliwiać opinię publiczną na los pakistańskiej chrześcijanki. Nigdy nie możemy kapitulować wobec zła” – zaapelował ostatnio przewodniczący watykańskiej dykasterii ds. dialogu międzyreligijnego. Weźmy sobie wszyscy do serca jego apel! Ocalmy razem Asię Bibii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Aaron
  02.06.2011 08:41
  Jak daleko jest Islam od Ewangelii!
  Bóg nie mógł dać objawienie zaprzeczającego Ewangelii , zaprzeczającego Jezusowi Mesjaszowi a Synowi Bożemu.
  Islam to religia szatana, tylko smutne że tak wielu ludzi dziś muzułmanów często prostych ,
  ubogich z nizin społecznych o tym nie wie.
  Oni mogą być dobrzy. Jest w Islamie jednak tak jak w każdej wspólnocie spora grupa tych co służą diabłu i czynią zło.
  Boże wybaw ich z sideł szatańskiej religii.
  doceń 0
 • Asia BB
  29.06.2011 23:15
  "Koleżanki z pracy"? To była grupa kobiet zatrudnionych przy pracach polowych...
  doceń 0
 • Tetzel
  21.07.2011 23:19
  Jedno sprostowanie-dla chrzescijan Ojcem Swietym jest Bog-Stworca nieba i ziemi.Czy autorka artykulu moze mi odpowiedziec na pytanie -do kogo modli sie Jezus Chrystus w XVII rozdziale Ewangelii sw.Jana i KOGO w 11 wersecie nazywa Ojcem Swietym? Papiezy jeszcze wtedy nie bylo...?
  doceń 0
 • Grazyna
  05.08.2011 21:41
  podaje link na petycje, prosze o wysylanie do znajomych na calym swiecie

  http://www.callformercy.com/bg_CallForMercy_wdbm-20110721-callformercy_444.html
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama