GN 24/2018 Archiwum

Sarkozy odzyskuje punkty

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odzyskuje popularność i uzyskuje najlepsze wyniki w sondażach od roku - napisał we wtorek tygodnik "L' Expresse" w swym wydaniu internetowym.

35 proc. ankietowanych Francuzów ma "dobrą opinię" na temat prezydenta, jednak 62 proc. respondentów jest o nim zgoła odmiennego zdania. To i tak najlepszy wynik Sarkozy'ego od roku - przypomina "L"Express".

Jeszcze na początku maja inny francuski tygodnik - "Le Point" - przypominając, że Sarkozy rozpoczął ostatni rok swej kadencji napisał, że rocznica jego wyboru zbiega się z "ciężkim deficytem popularności" prezydenta.

63 proc. Francuzów życzy socjalistom zwycięstwa wyborach prezydenckich w 2012 roku, mimo skandalu, który wybuchł po aresztowaniu faworyta socjalistów w nadchodzących wyborach, szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna.

W ubiegłym tygodniu sondażu instytutu BVA wykazał, że Sarkozy zostałby pokonany przez każdego z dwojga socjalistycznych kandydatów, którzy mogą ubiegać się o prezydenturę w 2012 roku, po wyeliminowaniu z wyścigu wyborczego Strauss-Kahna.

Popularność szefowej ultra-prawicowego Frontu Narodowego, Marine Le Pen utrzymuje się na stałym poziomie; popiera ją 23 proc. respondentów.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama