Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wydawnictwo PROMIC poleca!

Książki wyjątkowe, godne uwagi! poruszają problemy społecznie trudne, mówią o tym, o czym nie każdy głośno chce mówić, zawierają proste i trafne odpowiedzi na trudne i delikatne pytania, a także konkretne informacje, gdzie szukać pomocy, gdy jej potrzebujemy.

Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa. JEDYNA TAKA W POLSCE! Marta Czajczyńska, terapeutka, ks. Jarosław Magierski, suicydolog, Małgorzata Terlikowska, dziennikarka

Wydawnictwo PROMIC poleca!

https://www.youtube.com/watch?v=5SRWucE-JUU

Towarzyszenie pogrążonej w rozpaczy osobie to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Warto wiedzieć: Co w takiej sytuacji robić? Jak rozmawiać? Jak sensownie i mądrze pomagać?
Terapeuta i suicydolog krok po kroku analizują konkretne sytuacje i emocje, z którymi mierzą się osoby doświadczające samobójczej śmierci kogoś bliskiego, odwołują się do autentycznych ludzkich historii i pokazują, jak nieść nadzieję czasem wbrew nadziei. Zachęcają do tego, by nie bać się pomagać i prosić o pomoc.

W książce znajdziemy cenne informacje, gdzie szukać fachowej pomocy – qr kody odsyłające na strony wsparcia – strefa informacji (poradnie specjalistyczne) i Papageno Team (wsparcie w sytuacji kryzysowej).

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Odnalezc-sens.-O-towarzyszeniu-w-perspektywie-samobojstwa/5411

21 marca 2024 roku w Domu poselskim, z inicjatywy Dyrektor Wydawnictwa PROMIC, Anety Zbieskiej, odbyło się pierwsze w historii Sejmu spotkanie parlamentarzystów z przedstawicielami Wydawnictwa PROMIC. O swojej publikacji „Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa” mówili specjaliści - Marta Czajczyńska, terapeutka, i ks. Jarosław Magierski, suicydolog. Padło wiele cennych pytań, dotknięto spraw drażliwych, wywiązała się merytoryczna, ale i pełna emocji dyskusja. Szczegóły na: https://wydawnictwo.pl/pl/n/163

Obudź w sobie życie. W obliczu niepłodności – Maria Rosaria Fiorelli, Giovanni Gentili

Wydawnictwo PROMIC poleca!

Książka ukazuje nową perspektywę nie tylko dla par zmagających się z problemem niepłodności, który dotyka dzisiaj coraz więcej ludzi, ale także dla tych, którzy pragną towarzyszyć im w tym trudnym czasie. We współczesnym świecie, gdzie relacje międzyludzkie są niezwykle kruche, małżeństwo może być w pełni płodne, gdy akceptuje własne powołanie. Głębokie i autentyczne, przeniknięte życiową mądrością, osobiste przemyślenia autorów dotyczą realiów współczesności, rzeczywistych codziennych problemów i strapień nieobcych nikomu, kto próbuje nadać sens i kierunek swojemu życiu w relacji z inną osobą.

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Obudz-w-sobie-zycie.-W-obliczu-nieplodnosci/5412

Pokonaj depresję! Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i harmonii duchowej – Jezanie Warjri

Wydawnictwo PROMIC poleca!

Szczera  relacja z osobistych zmagań z depresją, lękami i niepokojami. Opowiadając o próbach znalezienia osobistego uzdrowienia, autorka opisuje, jak odkryła drogę do spokoju ducha, równowagi wewnętrznej i radości.

„Depresja oraz towarzyszące jej lęki i niepokoje wystawiają człowieka na trudną próbę wiary i nadziei. Przesłanie tej książki ukazuje troskliwe oblicze Boga, który jest uzdrawiającą miłością”.

„Nawet pośród największego chaosu i zagubienia miłość przynosi nadzieję i siłę. Odkryj konkretne narzędzia zbawienne w praktyce wewnętrznego uzdrowienia”.

ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog, psychoterapeuta

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Pokonaj-depresje-Praktyczne-sposoby-na-odnalezienie-sily%2C-zdrowia-i-harmonii-duchowej/5293

Żyj w radości i miłości. 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia – Kaiser Johnson

Wydawnictwo PROMIC poleca!

Jakie pytania zadajesz sobie na obecnym etapie życia? Z czym się zmagasz? Czy potrzebujesz nowych rozwiązań? Czy chcesz odkryć, jak wspaniałe życie mógłbyś prowadzić? Autor ukazuje dwanaście prostych i wypróbowanych sposobów na to, jak żyć w radości i miłości.

Nikt nie jest w stanie zapewnić nam szczęścia, jeśli my sami nie będziemy wychodzić z osamotnienia i wyzwalać się z destrukcyjnych więzi. Nikt też nie jest w stanie odebrać nam radości życia, jeśli trwamy przy Bogu i wzrastamy w Jego miłości.
ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog, psychoterapeuta

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Zyj-w-radosci-i-milosci.-12-sposobow-na-odnalezienie-sensu-i-spelnienia/5206

Program na szczęście. Tajniki i nawyki dobrego życia – Francesco Micci

Wydawnictwo PROMIC poleca!

Autor dzieli się z czytelnikiem cennymi refleksjami, a rozważania teoretyczne przeplata praktycznymi sugestiami dotyczącymi odkrywania szczęścia na co dzień. Rady ujmuje w formie konkretnych propozycji, zbierając je na końcu każdego rozdziału pod nagłówkiem „Twój program na szczęście...” i wskazując, jak realnie można kształcić w sobie właściwą dyspozycję – gotowość do bycia szczęśliwym.
Wkrocz na drogę ku szczęściu… już dziś!

Książka niespotykana. Zawiera mnóstwo ważnych praktycznych wskazówek „Twojego programu na szczęście”.

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Program-na-szczescie.-Tajniki-i-nawyki-dobrego-zycia/5425

Artykuł sponsorowany Wydawnictwo Promic

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy