Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ale wielki wycieczkowiec!

Pełnomorski statek wycieczkowy "Amadea" zacumował w piątek w szczecińskim porcie. To pierwsza wizyta jednostki w Szczecinie.

Ze względu na swoją wielkość i głębokość zanurzenia cruiser cumuje przy Nabrzeżu Polskim, a nie przy reprezentacyjnych Wałach Chrobrego, ale mimo to jednostka jest dobrze widoczna z Wałów Chrobrego. Statek należy do niemieckiego operatora floty Phoenix Reisen.

Wycieczkowiec ma 193 m długości, prawie 25 m szerokości oraz 7 m zanurzenia. Wysokość statku to prawie 40 m. Na 8 pokładach oferuje pasażerom wiele atrakcji, m.in. 9 barów, restauracje, sklepy, salę gimnastyczną, minigolf i baseny.

Na jego pokładzie przybyło do Szczecina 560 pasażerów i 300 członków załogi. Dziesięciodniowy rejs po Bałtyku "Amadea" rozpoczęła 19 maja w niemieckim porcie Warnemuende, a zakończy się w Bremerhaven.

Statek powitano na nabrzeżu grą orkiestry. Pasażerowie zwiedzają Szczecin ośmioma autokarami.

Szczecin rozpoczął współpracę z Phoenix Reisen w 2009 r. W sezonie 2010 r. dwa razy gościł jednostkę armatora - był to 152-metrowy statek "Mv Alexander von Humboldt".

Kolejnym wycieczkowcem pełnomorskim, który przypłynie do Szczecina, będzie "Mv Spirit of Adventure". Statek przypłynie podczas Dni Morza 11 czerwca 2011 r.

W ubiegłym roku cumowało w Szczecinie 13 pełnomorskich wycieczkowców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama